Prezent dla mobilnego maniaka? Karta upominkowa Google Play

fot. googlepolska.blogspot.com/

fot. googlepolska.blogspot.com

fot. googlepolska.blogspot.com

Google wprowadziło oficjalnie na rynek Polski karty upominkowe. Działają one na znanej zasadzie, tyle że umożliwiają wydanie deklarowanej na kuponie kwoty wyłącznie na zakupy w serwisie Google Play. Czy tego typu upominki w ogóle spotkają się z zainteresowaniem w Polsce?

W poniedziałek gigant z Mountain View wprowadził oficjalnie w Polsce całą gamę kart upominkowych Google Play, które wcześniej były już dostępne zagranicą. Do wyboru mamy karty o nominale 50 zł, 75 zł oraz 150 zł. Płacąc kartami możemy na przykład zakupić książki, aplikacje, gry, muzykę i filmy dostępne w sklepie Google Play, zwłaszcza po wprowadzeniu w Polsce usług Muzyka i Filmy Play. Taki bon upominkowy przyda się nie tylko jako prezent, ale może umożliwić zakupy w wirtualnym sklepie Google’a osobom, które z różnych względów nie chcą używać tradycyjnych kart płatniczych (np. karty kredytowej). Ponadto warto pamiętać, że karty upominkowe Google Play są bezterminowe i nie wymagają żadnych dodatkowych opłat przy użytkowaniu.

Dostępność i użyteczność

Karty upominkowe Google Play można już nabyć w sieci HDS (InMedio, Relay, 1 minute), a w okresie kilku tygodni znajdą się one także w innych, znanych punktach sprzedaży.

Płacąc kartą upominkową Google Play, należy wybierać polecenie „Zrealizuj kod”, które znajdziemy zawsze po wybraniu aplikacji lub interesujących nas treści i przejściu do etapu płatności.

Czy nowy system płatności spotka się z zainteresowaniem w kraju nad Wisłą? To okaże się w praktyce, gdy sprawdzimy dostępność kart i ich popularność. Na pewno jednak mogą one posłużyć jako prezent lub zastąpić nam płatność kartą w serwisie Google Play. Chociażby z tego drugiego względu mogą się one dobrze sprzedawać. Zastanawia jednak fakt, czy wprowadzenie mniejszych nominałów nie byłoby wygodniejszym i lepszym rozwiązaniem dla przeciętnego użytkownika.

Regulamin korzystania z kart upominkowych Google Play znajdziemy tutaj.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.