Sztuczna inteligencja przewidzi opóźnienie Twojego lotu w Google Flights

fot. bank zdjęć pexels.com

Jeżeli kiedykolwiek korzystałeś z Google Flights, wkrótce wyszukiwarka może być dla Ciebie jeszcze bardziej pomocna. A wszystko za sprawą sztucznej inteligencji, która przewidzi opóźnienia lotów.

Google Flights to wyszukiwarka lotów od Google uruchomiona w 2011 roku. Dzięki niej podróżujący mogą zbierać najważniejsze informacje na temat połączeń lotniczych. Nikt z nas nie lubi dowiadywać się, że jego podróż potrwa dłużej niż planowano. Jednak czasem warto wiedzieć o tym wcześniej, aby przygotować się na ewentualne oczekiwanie. Dlatego światowy gigant poinformował, że od teraz wyszukiwarka będzie pobierała informacje na temat opóźnień nie tylko od linii lotniczych – wykorzysta w tym celu dane historyczne i algorytmy uczenia maszynowego, które pozwolą ma przewidzenie opóźnień jeszcze zanim zostaną one zgłoszone przez same firmy przewożące pasażerów.

fot. blog.google

fot. blog.google

Jak wyjaśnia Google, połączenie danych oraz AI pozwoli na oszacowanie opóźnienia przed oficjalnym potwierdzeniem ze strony linii lotniczych. Jednak dopóki aplikacja nie będzie miała 80% pewności co do prognozy, nie zasygnalizuje zmiany godziny wyloty lub przylotu w Google Flights.

fot. blog.google

fot. blog.google

Co więcej, przedstawione zostaną powody opóźnień, na przykład takie jak pogoda lub nieprzybycie samolotu punktualnie. Zatem śledząc status swojego lotu poprzez wpisanie jego numeru lub trasy, możliwe będzie odnalezienie informacji na temat opóźnień.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.