Użytkownicy smartfonów coraz częściej korzystają z aplikacji

fot. bank zdjęć pixabay.com

Z raportu przeprowadzonego przez App Annie wynika, że z roku na rok użytkownicy smartfonów coraz częściej korzystają z aplikacji. Tendencja ta ma nie słabnąć również w tym roku. Przyjrzyjmy się zatem, popularności programów na urządzania mobilne wśród konsumentów.

Popularność smartfonów z roku na rok wzrasta. Podobną tendencję możemy zauważyć w przypadku korzystania z aplikacji mobilnych. Firma analityczna App Annie zanotowała, że w 2016 roku, użytkownicy spędzili około miliona godzin obsługując tego typu programy. Liczba ta wzrasta już od 2015 roku. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że w ostatnim czasie równie mocno zwiększyła się grupa posiadaczy urządzeń mobilnych. Widać również znaczne wydłużenie czasu korzystania z aplikacji w pierwszym kwartale, w porównaniu do pozostałych.

fot.appannie.com

fot.appannie.com

 

Oczywiście nie używamy wszystkich aplikacji, które znajdują się w naszych telefonach. Jest wiele programów, z których korzystamy rzadko albo praktycznie wcale. Średnio obsługujemy tylko z 1/3 do 1/2 , wśród wszystkich zainstalowanych. Ponadto należy pamiętać również o tych wprowadzonych fabrycznie, a o których już zapomnieliśmy.

fot..appannie.com

fot..appannie.com

Większość z nas korzysta mniej więcej z dziesięciu aplikacji dziennie. Na pierwszy rzut oka wydaje się to dużą liczbą. Jednak należy pamiętać, że praktycznie, każde nasze działanie w telefonie, wymaga specjalnej aplikacji. Ponadto w raporcie zauważono, wbrew temu co mogłoby się wydawać, że korzystamy nie tylko z programów związanych z komunikacją i social mediami. Równie popularne są narzędzia związane z rozrywką, zakupami, a także wydajnością telefonu. Typy użytkowanych aplikacji są więc różnorodne.

fot.appannie.com

fot.appannie.com

Ponadto można również zauważyć pewne zależności między użytkownikami konkretnych systemów. Z reguły osoby korzystające z Androida, grają w gry znacznie częściej niż konsumenci iOS. Jednak Ci drudzy obsługują natomiast większą liczbę platform społecznościowych. Najwyższy wzrost w tym sektorze osiągnęły Korea Południowa i Japonia.

fot.appannie.com

fot.appannie.com

W Stanach zjednoczonych, przeciętny użytkownik spędza około 2 godzin i 15 min dziennie korzystając z aplikacji. Najbardziej popularnymi programami, są oczywiście Facebook i WhatsApp. Najrzadziej i najkrócej korzystamy z aplikacji związanych z edukacją i finansami. Wyjątkowym powodzeniem cieszą się programy o charakterze randkowym, z dużą liczbą sesji dziennie oraz liczbą minut na nią przeznaczonych. Wykres nie zawiera aplikacji społecznościowych takich jak Facebook prawdopodobnie z tego względu, ze jej zasięg jest o wiele większy, niż te, które zostały przedstawione na wykresie.

fot.appannie.com

fot.appannie.com


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.