Porady medyczne za pomocą aplikacji

fot. © Minerva Studio - Fotolia.com

fot. © Minerva Studio - Fotolia.com

fot. © Minerva Studio – Fotolia.com

Serwis abcZdrowie.pl wprowadził aplikację mobilną, za pośrednictwem której bezpłatnie, w łatwy i wygodny sposób można zadawać pytania lekarzom oraz specjalistom z wielu dziedzin medycyny, dietetyki i psychologii. Aplikacja dostępna jest dla systemów Android oraz iOS.

Dotychczas pytania te można było zadawać za pośrednictwem serwisu abcZdrowie.pl oraz innych serwisów należących do sieci. Serwis może pochwalić się posiadaniem 30 tys. profili lekarskich w ponad 30 specjalizacji. Do tej pory udzielono odpowiedzi aż 140 tys. pacjentów.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

– „Zapytaj lekarza za darmo” to pierwsza tego typu aplikacja dająca w pełni tak szeroki i bezpłatny dostęp do lekarzy różnych specjalizacji i innych specjalistów m.in.: psychologów oraz dietetyków – informuje Łukasz Szymański, dyrektor marketingu NextWeb Media. – Sam aplikacja jest innowacyjna, to tak naprawdę next level w komunikacji między lekarzem, a pacjentem. Przez smartphona można szybko zadać pytania i otrzymać odpowiedź, za darmo, 24h przez 7 dni w tygodniu. Po udzieleniu odpowiedzi przez lekarza pacjent może wejść na jego profil, sprawdzić gdzie przyjmuje i umówić się na wizytę w gabinecie. Przez co dostaje kompletną usługę a to wszystko dzięki nowym technologiom, oszczędzając czas i nie stojąc w kolejkach – dodaje Szymański.

Co na to Polacy? Co na to lekarze?

Pojawienie się w Polsce aplikacji medycznych to wciąż ogromna nowość, dlatego trudno powiedzieć, jak rynek i pacjenci przyjmą tego typu innowacje. Niewątpliwie jednak w przyszłości prezentowana aplikacja może okazać się bardzo pomocna. Serwis abcZdrowie nie posiada jeszcze statystyki, ilu lekarzy spośród bogatej bazy zarejestrowanych faktycznie korzysta z tej aplikacji. Trudno oczekiwać na razie wysokiego wskaźnika wejść, niemniej jednak aplikacja ma szansę odnieść spory sukces.

Każdy specjalista jest weryfikowany bardzo dokładnie za pomocą numeru PWZ (prawo wykonania zawodu), numeru PESEL, dyplomów i certyfikatów ukończonych studiów medycznych, stąd możemy być spokojni o kadrę, która odpowiada na nasze pytania. Średni czas oczekiwania na odpowiedź wynosi obecnie 20 godzin, to dużo, ale być może wraz z upowszechnieniem się aplikacji, ruch i zainteresowanie nią również się zwiększy.

Aplikację można pobrać bezpośrednio z Apple Store i Google Play.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.