Mierz czas by mieć czas

fot. © macrovector - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © macrovector - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © macrovector – bank zdjęć Fotolia.com

Na rynku pojawiła się kolejna aplikacja należąca do grona pomagających w organizacji dnia. Cap Time obliczy, ile czasu spędziłeś spożywając posiłki, wychodząc z psem, ucząc się czy nawet… będąc w toalecie. Czy komuś przyda się taki program?

Twórcy reklamują aplikację jako tę, która pomoże zorganizować dzień w taki sposób, by podczas niego wystarczyło czasu na przykład na pójście na siłownię, gotowanie czy imprezę. Uświadomienie sobie tego, jak wiele czasu marnujemy na niektórych czynnościach może faktycznie pomóc w optymalizacji planu dnia.

Cap Time, źródło: informacja prasowa

Cap Time, źródło: informacja prasowa

Logowanie

Aby korzystać z Cap Time, oczywiście najpierw należy się zalogować – można tego dokonać na dwa sposoby. Po pierwsze poprzez założenie całkiem nowego konta, a więc wprowadzenie wszystkich danych od początku. Kto jednak ma na coś takiego czas? Druga opcja, znacznie prostsza i szybsza, pozwala na zalogowanie się przy pomocy loginu i hasła z Facebooka. Wówczas synchronizujemy konto Cap Time z tym popularnym portalem społecznościowym, a to oznacza między innymi przepływ danych do aplikacji i odwrotnie – udostępnianie swoich statystyk na Facebooku. Jeśli nie wyrazimy na to zgody podczas wykonywania pierwszej czynności, czyli przykładowo mierzenia czasu naszego snu, będziemy pytani o publikację za każdym razem, kiedy tylko podejmiemy jakieś działanie w Cap Time. Niestety, fakt ten jest ogromnym minusem aplikacji i bardzo zniechęca do korzystania z niej. Jedyne rozwiązanie to utworzenie nowego, niezależnego konta w programie, które uniemożliwi połączenie z Facebookiem.

Cap Time, źródło: play.google.com

Cap Time, źródło: play.google.com

Cap Time zmierzy niemal wszystko

Prosta w obsłudze i miła oku aplikacja umożliwia monitorowanie czynności podzielonych na 23 kategorie. Wśród nich znajdują się: gotowanie, jedzenie, oglądanie telewizji, zakupy, uprawianie sportu, praca, surfowanie po sieci czy sprzątanie. Poza wymienionymi istnieje również możliwość obliczenia czasu spędzonego między innymi w toalecie. W zestawieniu wspomnianej funkcji z opcją publikacji na Facebooku, korzystanie z aplikacji może przybrać znamiona co najmniej groteskowe.

W organizacji czasu pomagają sporządzane w Cap Time statystyki dzienne i miesięczne przedstawiane w postaci tabel, wykresów kołowych oraz słupkowych. To one mają za zadanie wskazać, gdzie tracimy najwięcej czasu.

Pobierz aplikację działającą na razie w języku angielskim:


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.