Kto bogatemu zabroni? Aplikacje za ponad 4000 zł

play.google.com

Wydaje się, że najdroższe aplikacje mobilne powinny być nie tylko przydatne, ale również wyjątkowo dopracowane i przyjemnie w obsłudze. Niestety, kolosalna cena nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością. Przekonaj się, co oferują producenci za prawie 4000 zł.

Różnorodność aplikacji dostępnych na platformach jest ogromna. Niektóre z nich są bardziej lub mniej przydatne dla typowego użytkownika smartfonu. Jest jednak grupa programów, która przede wszystkim wyróżnia się ceną. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, niektóre z nich nie posiadają żadnych ciekawych lub przydatnych funkcji. Dlaczego więc płaci się za nie bajońskie sumy?

VIP Black

Aplikacja, mimo że nie aktualizowana od 3 lat, wciąż jest dostępna, za sumę bagatela 999.99$. W jakim celu powstała? Umożliwia kontakt z najbardziej ekskluzywnymi restauracjami, hotelami oraz innymi tego typu miejscami, które oferują wszelkie usługi premium. Ponadto daje możliwość pierwszeństwa dostępu do danych miejsc, bogatą ofertę pakietów powitalnych oraz niespodzianek. VIP Black jest dla tych, którzy lubią zaszaleć na zakupach – pozwala szybko i łatwo nabyć jacht, prywatny odrzutowiec lub Lamborgini. Posiadając tą aplikację możesz dostać zaproszenie na „zamknięte” wieczory i niepowtarzalne eventy. Oprócz pobrania i zapłacenia, musisz jedynie wykazać dwoje dochody – aby korzystać z VIP Black, wystarczy być milionerem. Mniejsze sumy na koncie uniemożliwiają zainstalowanie aplikacji. Po co bogaczom taka aplikacja? Oprócz spersonalizowania programu, który działa zgodnie z naszymi preferencjami prawdopodobnie, aby… poczuć się wyróżnionym tworząc elitarne grono tylko dla wybranych.

itunes.apple.com

itunes.apple.com

Pobierz na iOS

CyberTuner

Równie drogą, chodź wydaje się, że już bardziej przydatną aplikacją jest CyberTuner, skierowana do bardzo wąskiej grupy osób zajmujących się strojeniem fortepianów. Bazuje na programie komputerowym, który od wielu lat cieszy się zaufaniem użytkowników. Gdyby 999$ było zbyt małym wydatkiem, aplikacja wymaga specjalistycznego sprzętu. Potrafi jednak w niesamowitą precyzją wychwycić najdrobniejsze zmiany w dźwięku. Jego niebywałą zaletą jest prosta obsługa oraz różnorodność funkcji. Za wadę można uznać niewyszukany wygląd, który ze względu kosmiczną cenę, nieco razi.

itunes.apple.com

itunes.apple.com

Pobierz na iOS

TouchChat AAC with WordPower

To bardzo przydatna aplikacja dla osób, które maja problemy z komunikowaniem się. Za pomocą urządzenia mobilnego z iOS, mogą porozumieć się z otoczeniem. Oferują nie tylko wirtualną klawiaturę QWERTY, ale także wiele szablonów zdań, gotowych do wykorzystania w konwersacji. Ponadto warto zwrócić szczególną uwagę na syntezator mowy, który głośno wypowiada, prowadzone wcześniej do programu wyrazy. Za pomocą tabletu z iOS mogą w prosty sposób porozumiewać się z otoczeniem, o ile mają możliwość obsługi interfejsu programu. Niestety koszt tej aplikacji – 299$ – w większości wypadków nie jest osiągalny, dla osób, które go naprawdę potrzebują.

 

itunes.apple.com

itunes.apple.com

Pobierz na iOS

DDS GP Yes!

To aplikacja specjalnie dla dentystów, która pozwalana na bardziej efektywne wyjaśnienie pacjentowi sposobu leczenia zębów. Zawiera ponad 200 precyzyjnie ilustrowanych demonstracji, pozwalających zrozumieć jak będą przebiegać poszczególne procedury. Użytkownicy, którzy zapłacą jedynie 499.99$ mają do dyspozycji nie tylko bogatą bazę zdjęć, ale również rysunki, animacje i profesjonalne filmy. Ponadto, pozwala na wprowadzenie własnych materiałów, ich bieżącą modyfikację, a także drukowanie planów leczenia oraz przesyłania ich do pacjentów. Można więc stwierdzić, że jest to przydatny program, zawierający pomocne materiały zarówno dla stomatologów, jak i pacjentów. O jego popularności świadczy to, że DDS GP Yes! jest używany przez ponad 13 tys. lekarzy na całym świecie.

itunes.apple.com

itunes.apple.com

Pobierz na iOS

Najdroższe ale bezużyteczne

Most Expensive App – wbrew nazwie nie jest to najdroższa z dostępnych aplikacji, ale z pewnością najbardziej niefunkcjonalna. Do czego służy? Prawdopodobnie tylko do wydawania pieniędzy. Program przeznaczony jest wyłącznie do celów demonstracyjnych – wyświetla jedynie obraz diamentu. Jeśli chcesz być posiadaczem obrazka kamienia szlachetnego na swoim telefonie musisz liczyć się z kosztem 654.06 zł. Podobną funkcje posiada Most Expensive Android App za jedyne 939.99zł. To kompletnie bezużyteczny, ale drogi widżet, wyświetlający na ekranie głównym informację o swojej wyjątkowej cenie, dając do zrozumienia, że właściciela stać na bezsensowne wydatki.

play.google.com

play.google.com

 

Most Expensive Android App

Most Expensive App


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.