Wykłady popularnonaukowe na Spotify

fot. bank zdjęć pixabay.com

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z Warszawy, jako pierwsza uczelnia udostępniła na popularnym serwisie streamingowym Spotify wykłady popularnonaukowe. To ogromny sukces, gdyż lektoraty mogą być odsłuchiwane przez ludzi z całego świata.

Spotyfy to serwis umożliwiający swoim użytkownikom dostęp do utworów w strumieniu w dowolnym czasie i miejscu, również bez konieczności połączenia z internetem. Jej celem jest stworzenie społęczności dzielącej się muzyką, poprzez listy i rekomendacje. Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie uczelni, obecnie z aplikacji korzysta ponad 100 milionów osób z państw Europy, obu Ameryk, Australii , Nowej Zelandii oraz niektórych krajów azjatyckich.

Do tej pory obecność uniwersytetów w serwisie streamingowym polegała jedynie na dzieleniu się ze społecznością playlistą z muzyką polecaną do nauki oraz ćwiczeń. Dlatego tez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny stał się pionierem w kwestii udostępniania wykładów, a co za tym idzie wprowadził naukę na najpopularniejszą platformę streamingową na świecie.

play.google.com

play.google.com

W informacji udostępnionej na stronie uczelni czytamy, że uniwersytet nie pierwszy raz wychodzi z podobną inicjatywą do studentów. Profesorowie prowadzą otwarte wykłady oraz warsztaty zarówno w murach uczelni, jak i w sieci. Udostępniając lektoraty na Spotify władze po raz kolejny dowiodły, że ich celem jest popularyzowaniu nauki. Dzięki temu, nie tylko studenci mają okazję w dowolnej chwili korzystać z eksperckiej wiedzy. Działania uniwersytetu spotkały się z aprobatą innych uczelni, więc być może SWPS  Uniwersytet Humanistycznospołeczny zapoczątkuje nowy sposób wprowadzania nauki do świata wirtualnego.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.