Sztuczna inteligencja w telefonie, czyli jak będziesz wyglądał w przyszłości

fot. bank zdjęć itunes.apple.com

Dzięki nowej aplikacji FaceApp możesz przekonać się, jak będziesz wyglądał w przyszłości! Program opiera się na algorytmach, które na podstawie naszego wyglądu, mogą określić, jak zmieni się nasza twarz za kilka lat. Ponadto posiada funkcje odmłodzenia oraz zmiany płci. 

Aplikacje do postarzania nie są nowością na rynku, ale przedstawiają coraz ciekawsze funkcje. Na szczególną uwagę zasługuje FaceApp, która w przeciwieństwie do innych aplikacji nie działa na zasadzie fotomontażu. Podczas przerabiania zdjęcia wykorzystuje sztuczne sieci neuronowe, a analizą fotografii zajmują się zaawansowane algorytmy, nazywane przez twórców „sztuczną inteligencją”. Istotne jest to, że zachowują przy tym oryginalną kolorystykę oraz naturalne rysy twarzy, w przeciwieństwie do innych tego typu programów.

FaceApp przeznaczona jest zarówno na urządzenia z systemem Android jak i iOS. Program daje sporo ciekawych możliwości. Największą popularnością cieszy się funkcja postarzania twarzy. Dzięki niej możemy przekonać się, jak być może będziemy wyglądać w przyszłości.

postarzenie

fot. itunes.apple.com

Nie jest to jednak jedyna opcja. Warto wspomnieć o możliwości odmładzania oraz zmiany płci.

faceapp

fot. itunes.apple.com

Należy również podkreślić, że funkcja dodawania uśmiechu wygląda wyjątkowo naturalnie.

fot. itunes.apple.com

fot. itunes.apple.com

Te wszystkie opcje dostępne są w wersji darmowej. Po wniesieniu opłaty możemy natomiast usuwać reklamy oraz znak wodny. Ponadto wersja premium pozwala na nadawanie priorytetu przetwarzanym zdjęciom.

Pobierz na Android

Pobierz na iOS


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.