Bilety na pociąg kupisz w aplikacji nawet 15 minut przed odjazdem

fot. © Oleksiy Mark - Fotolia.com

fot. © Oleksiy Mark - Fotolia.com

fot. © Oleksiy Mark – Fotolia.com

Z pomocą oficjalnych aplikacji polskich przewoźników kolejowych zakupimy już bilety na większość połączeń PKP Intercity oraz Przewozów Regionalnych. Wybrane połączenia odnajdziemy też w aplikacji SkyCash i moBILET. Dlaczego więc nie zacząć kupować biletu na pociąg za pomocą smartfona? To proste!

Bilkom

PKP Intercity we współpracy ze spółką TK Telekom stworzyła mobilny system zakupu biletów kolejowych objętych rezerwacją miejsc – Bilkom. Aplikacja pozwala na zakupienie biletu nawet do 15 minut przed odjazdem pociągu. Ponadto program pomoże zaplanować podróż, a zakupiony bilet wystarczy okazać za pośrednictwem telefonu.

Aby kupić bilet musimy najpierw zarejestrować się w serwisie za pośrednictwem strony internetowej. Rejestracja jest konieczna, bo dzięki temu nie będziemy musieli nigdy więcej ponownie wprowadzać naszych danych. Następnie z poziomu aplikacji lub mobilnej wersji serwisu możemy dokonać zakupu biletu na przejazd powyżej 50 km poprzez kliknięcie opcji „Kup bilet”. Standardowo możemy wybrać klasę i rodzaj przysługującej zniżki. Po zakupieniu bilet otrzymujemy w formie MMS-a. Biletu nie trzeba drukować, a w przypadku rozładowania telefonu można zalogować się na swoje konto z dowolnego urządzenia.

fot. itunes.apple.com/pl/app

fot. itunes.apple.com/pl/app

Pobierz (Android, iOS, Windows Phone)

CallPay Kolej

Przewozy Regionalne wraz z firmą CallPay, zajmującą się pośrednictwem przy sprzedaży biletów komunikacji miejskiej udostępniły swoim pasażerom nową aplikację, z pomocą której dokonamy zakupu biletu na podróż pociągiem tego przewoźnika. Aplikacja oferuje system wyszukiwania połączeń, pozwala także zakupić bilet bezpośrednio przez program. Przy zakupie bilety uwzględniane są posiadane zniżki. CallPay Kolej to aplikacja wciąż rozwijana i poprawiana, gdyż jest ona najświeższą prezentowaną w tym zestawieniu.

fot. itunes.apple.com/pl/app

fot. itunes.apple.com/pl/app

Pobierz (Android)
Pobierz (iOS)

SkyCash i moBILET

Bilety na wybrane połączenia kolejowe kupimy też m.in. za pośrednictwem wielofunkcyjnych aplikacji SkyCash i moBILET, które poza biletami kolejowymi oferują również możliwość dokonania opłaty za parkowanie w wybranych miastach czy zakup biletu komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje o dostępnych połączeniach można znaleźć w aplikacji lub na stronach producentów.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.