Aplikacje mobilne dla cukrzyków

źródło: shutterstock.com

Aplikacje mobilne mogą ułatwić nam życie na wielu polach. Między innymi przypominać cukrzykom o pomiarach poziomu cukru oraz przestrzeganiu diety. Oto 4 aplikacje, które przydadzą się diabetykom.

Cukrzyca to choroba, której leczenie wymaga samokontroli i aktywnego udziału chorego w terapii. Zachowanie odpowiedniej diety, wykonywanie pomiarów stężenia glukozy we krwi, regularna aktywność fizyczna to tylko niektóre zalecenia. W ich zachowaniu pomagają przyjazne aplikacje mobilne, stworzone z myślą o cukrzykach. Jakie?

mySugr: Dzienniczek cukrzyka

Dzięki aplikacji mySugr można mieć zawsze pod ręką dzienniczek pomagający śledzić poziom cukru we krwi, aby uniknąć hipoglikemii lub hiperglikemii. W dzienniczku można zapisywać wszystkie posiłki i przyjmowane lekarstwa, jak również wpisywać informacje dotyczące aktywności fizycznej oraz aktualnego samopoczucia. Jest też miejsce na własne zdjęcia.

Aplikacja pozwala łatwo monitorować aktualną sytuację, a także umożliwia pobieranie raportów z dowolnego okresu czasu. Do tego użytkownik aplikacji może ustawić sobie przypomnienia o konieczności wykonania pomiaru glukozy. Nie zabrakło też motywujących wyzwań i wielu innych ciekawych elementów.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Diabdis – Dzienniczek diabetyka

Diabdis to kolejny dzienniczek glikemii, który jest bardzo rozbudowany, dzięki czemu pozwala notować wszystkie ważne informacje. To, co wyróżnia tę aplikację, jest możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu na czacie ze specjalistami takimi jak dietetyk, diabetolog, psycholog, farmaceuta, trener personalny czy edukator cukrzycowy. Użytkownik aplikacji może w każdej chwili przeglądać historię dziennika i generować raporty, a także korzystać z kalkulatorów dla diabetyków.

Pobierz na Android

Pobierz na Android 

Diabetes:M

Diabetes:M również jest dzienniczkiem dla cukrzyków, która w bardzo przejrzysty sposób pomaga gromadzić potrzebne dane. Aplikacja jest wyjątkowo prosta w obsłudze, a jej użytkownicy cenią sobie między innymi praktyczne porady, które aplikacja podsuwa w oparciu o aktualne pomiary. W aplikacji można korzystać między innymi z kalkulatora bolusa.

Pobierz na Android

VitaScale kalkulator kalorii i wymienników

Aplikacja mobilna VitaScale jest przydatna przede wszystkim diabetykom z cukrzycą typu 1, ale z powodzeniem mogą z niej korzystać także zdrowe osoby, dla których istotne jest liczenie kalorii. Z pomocą tej aplikacji w łatwy i szybki sposób można obliczać kaloryczność potraw, sprawdzać ich indeks glikemiczny, a także obliczać ich wartości odżywcze, a więc zawartość białka, węglowodanów i tłuszczów.

Cukrzycy w tej aplikacji znajdą kalkulatory wymienników węglowodanowych i wymienników białkowo-tłuszczowych, dzienniczek diabetyka, statystyki pomiarów glikemii, a do tego obliczą jednostki insuliny metodą kaloryczną lub w zależności od pory dnia.

Pobierz na Android

Dzięki aplikacjom dla cukrzyków stosowanie zaleceń w zakresie dokonywania pomiarów, diety czy aktywności fizycznej staje się łatwiejsze. Z kolei dokładna analiza danych pozwala w najlepszy sposób dopasować metody leczenia. Dlatego aplikacje mobilne dla cukrzyków to prawdziwy must have dla każdego diabetyka!


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.