Aplikacje do nauki i rozwiązywania zadań z fizyki

źródło: shutterstock.com

Chcesz powtórzyć i utrwalić wiedzę na temat termodynamiki, fal elektromagnetycznych, właściwości materii i innych kluczowych zagadnień z fizyki? Nieocenioną pomocą mogą okazać się aplikacje do nauki fizyki, które możesz zainstalować na swoim telefonie.

Fizyka na 5!

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Aplikacja Fizyka na 5! przyda się uczniom i studentom, którzy chcą mieć zawsze pod ręką najważniejsze wzory fizyczne wraz z objaśnieniami. W aplikacji można też znaleźć podstawowe pojęcia i zagadnienia z fizyki wraz z dobrze zilustrowanymi przykładami. To pomocne narzędzie zarówno podczas rozwiązywania zadań domowych, jak i podczas przygotowań do sprawdzianów, kolokwiów i egzaminów, w tym do matury.

Pobierz na Android

Physics Pro

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Physics Pro to jedna z najciekawszych aplikacji do nauki fizyki, ponieważ zawiera ogromną bazę wiedzy, przydatny kalkulator, a także liczne ciekawostki, na przykład o znanych fizykach i ich osiągnięciach. W dodatku aplikacja jest bardzo przyjazna w użytkowaniu, choć niestety nie jest na razie dostępna w wersji polskojęzycznej, co może niektórym utrudniać naukę. Jednak dla tych, którzy dość dobrze posługują się językiem angielskim, Physics Pro będzie niezastąpiona jako aplikacja do nauki fizyki.

Pobierz na Android

Photronium

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Wyjątkowo przydatne aplikacje do nauki fizyki to te, które zawierają bogaty zakres zagadnień, wyjaśnionych w łatwy do zrozumienia i przyswojenia sposób. Taka właśnie jest aplikacja do nauki fizyki Photronium. Inteligentne wyszukiwanie zastosowane w Photronium ułatwia znajdowanie interesujących zagadnień, wzorów i pojęć. Bez wątpienia apka sprawdzi się na każdym poziomie edukacji.

Pobierz na iOS

Wzorowo

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Wzorowo to aplikacja, która powinna się spodobać przede wszystkim uczniom szkół średnich, w tym tych, którzy przygotowują się do matury. Jest to świetna aplikacja do rozwiązywania zadań z fizyki. Dzięki niej zawsze pod ręką można mieć wszystkie potrzebne wzory i nie tylko, bowiem w apce nie zabrakło też wzorów, niezbędnych danych i tablic z innych przedmiotów, takich jak matematyka, chemia, informatyka czy też geografia. W aplikacji można znaleźć funkcje ułatwiające naukę i powtarzanie materiału, w tym dodawanie wzorów do ulubionych i tworzenie fiszek.

Pobierz na Android

Physics Formula

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Wszystkie przydatne wzory i równania z fizyki gromadzi aplikacja Physics Formula. Jednak oprócz tego, że jest to doskonała aplikacja do rozwiązywania zadań z fizyki, to pozwala ona na dodawanie własnych notatek graficznych i tekstowych, a także umożliwia tworzenie własnych rozdziałów i sekcji, dzięki czemu pełni rolę wirtualnego zeszytu do fizyki. Aplikacja Physics Formula jest dostępna w języku angielskim, więc sprawdzi się w przypadku uczniów szkół średnich i studentów, choć z powodzeniem mogą z niej korzystać także nauczyciele fizyki.

Pobierz na iOS

PhyWiz – Physics Solver

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

PhyWiz to aplikacja do rozwiązywania zadań z fizyki, która pomoże zrozumieć jak prawidłowo korzystać ze wzorów fizycznych. Z jej pomocą można ułatwić sobie wykonywanie zadań lub weryfikować poprawność otrzymywanych w trakcie liczenia wyników. W aplikacji są też pytania i zadania, które pomogą utrwalić zdobyte wiadomości z zakresu fizyki.

Pobierz na Android

Brainly

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Fizyka to dla większości uczniów jeden z trudniejszych przedmiotów szkolnych, dlatego wielu z nich przyda się pomoc w zrozumieniu trudniejszych pojęć i w znalezieniu odpowiedzi na trudniejsze pytania. W tej roli świetnie sprawdzi się Brainly. Nie jest to typowo aplikacja do nauki fizyki, ale lecz miejsce, gdzie można uzyskać darmową pomoc w nauce. Wystarczy zadać pytanie, by w ciągu kilku minut uzyskać odpowiedź od innych użytkowników. Warto też utrwalać własną wiedzę udzielając odpowiedzi innym użytkownikom aplikacji, tym bardziej że opracowany system punktów zachęca do współpracy.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Khan Academy

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Khan Academy to doskonała aplikacja do nauki fizyki, a także biologii, chemii, matematyki, ekonomii czy też nauk humanistycznych. Dlatego to obowiązkowa aplikacja dla uczniów i studentów. Osoby zainteresowane fizyką znajdą w niej edukacyjne filmy, interaktywne ćwiczenia oraz artykuły naukowe, pozwalające uzyskać, utrwalić i powtórzyć wiedzę z każdego interesującego nas zagadnienia.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Proponowane przez nas aplikacje do nauki fizyki z pewnością ułatwią i uprzyjemnią codzienną naukę oraz pomogą w przygotowaniu do matury i innych egzaminów z fizyki.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.