Otrzymujesz niechciane połączenia telefoniczne? Sprawdź jak je zablokować!

źródło: shutterstock.com

Niechciane połączenia telefoniczne, które możemy otrzymywać nawet wiele razy dziennie mogą całkiem skutecznie uprzykrzyć życie i zakłócić komfortowe korzystanie ze smartfona. Na szczęście jest kilka skutecznych sposobów, by poradzić sobie z niemile widzianymi połączeniami i wiadomościami.

Problem z otrzymywaniem niechcianych połączeń dotyczy wielu osób. Często nękają nas natrętni telemarketerzy, czasem są to uparci żartownisie, a niekiedy nawet stajemy się obiektem zainteresowania natarczywych stalkerów. Nawet dbając o poufność własnych danych teleadresowych, nie możemy przewidzieć, czy pewnego dnia nasz numer telefonu nie dostanie się w niepowołane ręce. Dlatego warto wiedzieć jak skutecznie zablokować niechciane połączenia.

Blokada wybranych numerów

Dobrą wiadomością dla użytkowników smartfonów jest to, że opcja blokowania wybranych numerów jest jedną z funkcji systemowych zarówno w urządzeniach Androidem, jak i z systemem iOS. Oznacza to, że nie potrzeba żadnej dodatkowej aplikacji, aby w kilka chwil skutecznie pozbyć się telefonów od intruza. Wystarczy wyświetlić dostępne opcje dla danego numeru i wybrać żądanie blokady. W ten sposób zablokowane zostaną zarówno wszelkie połączenia telefoniczne, jak i otrzymywanie wiadomości tekstowych. Niestety samodzielna blokada numerów pozwala wyłącznie na zablokowanie wybranych numerów, ale nie rozwiązuje problemu spamerskich połączeń pochodzących z wielu różnych, nieznanych nam numerów kontaktowych. W takim wypadku z pomocą przychodzą aplikacje blokujące niemile widziane telefony.

Truecaller

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Absolutnym liderem wśród aplikacji identyfikujących numery i blokujących spam jest Truecaller. Zainstalowało ją kilkaset milionów ludzi na całym świecie! Aplikacja identyfikuje numery telefonów, automatycznie blokuje połączenia i wiadomości od numerów oznaczanych jako spam, w tym od telemarketerów, pozwala na nagrywanie rozmów i posiada wiele innych przydatnych funkcjonalności.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Hiya: ID i blokowanie połączeń

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Hiya to aplikacja, która podobnie jak Truecaller blokuje niepożądane połączenia i sms-y, a także dzięki szybkiemu wyszukiwaniu odwrotnemu, identyfikuje połączenia przychodzące i ostrzega o spamie. Apka jest doceniana za intuicyjną obsługę, stale aktualizowaną bazę danych, łatwe zgłaszanie podejrzanych numerów oraz za brak reklam.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Showcaller: Caller ID & Block

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Kolejną godną polecenia aplikacją do blokowania niemile widzianych połączeń jest Showcaller. Aplikacja automatycznie identyfikuje połączenia przychodzące, wykrywa i blokuje spam, a także pozwala na wyszukiwanie numerów telefonów, w ramach odwrotnego wyszukiwania.

Pobierz na Android

Oczywiście w Google Play i na App Store dostępnych jest wiele innych dobrych apek. Ich funkcje są podobne, więc przy wyborze warto kierować się tym, czy aplikacja korzysta z dużej, stale aktualizowanej bazy numerów, czy jest intuicyjna w obsłudze i czy pomaga wydajnie zarządzać połączeniami w telefonie.

Zainstalowanie jednej z aplikacji blokujących spam pozwala definitywnie pozbyć się niechcianych telefonów i wiadomości. Warto wypróbować którąś z nich, aby poprawić komfort korzystania z telefonu każdego dnia.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.