Aplikacje do nauki angielskiego – zacznij regularną naukę!

Dziewczyna z różowymi słuchawkami na uszach, która się uczy.

źródło: shutterstock.com

Angielski, jako najpopularniejszy język obcy na świecie, jest językiem biznesu, polityki, nauki, kultury, rozrywki i współpracy międzynarodowej. Jest niezbędny, by komunikować się ze światem i rozwijać karierę zawodową. Już teraz jedna czwarta światowej populacji porozumiewa się po angielsku, a szacuje się, że za trzydzieści lat język ten będzie znany połowie ludności. Dlatego warto wykorzystać każdy sposób, w tym aplikacje do nauki angielskiego, by jak najszybciej nauczyć się tego języka!

Nauka z pomocą fiszek

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Nauka języka obcego z pomocą fiszek oparta jest na mechanizmie pytań i odpowiedzi. Dzięki nim można uczyć się pojedynczych słów, wyrażeń, definicji oraz zdań, szybko poszerzając własne kompetencje leksykalne. Metoda ta przynosi szybkie efekty nauczania, ponieważ pozwala na przyswajanie wiedzy w niewielkich porcjach i ułatwia powtarzanie materiału. Aby z niej korzystać, nie trzeba jednak sięgać po tradycyjne papierowe fiszki. Wystarczy mobilna aplikacja do nauki angielskiego Fiszkoteka. Można w niej znaleźć miliony fiszek w wielu językach, w tym w brytyjskim i amerykańskim angielskim. NA użytkowników czeka też system powtórek, mini kursy językowe, możliwość tworzenia własnych fiszek i wiele więcej.

Pobierz na Android

Systematyczna nauka angielskiego

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

BBC Learning English to bardzo rozbudowana, a przy tym darmowa aplikacja do nauki angielskiego. Ogromna ilość materiałów pozwala uczyć się słownictwa, gramatyki, wymowy i czytania ze zrozumieniem. Każdego dnia można korzystać z nowych, ciekawych treści, dzięki czemu nauka jest prawdziwą przyjemnością. Twórcy aplikacji oprócz codziennych lekcji, proponują naukę z wykorzystaniem newsów, naukę w oparciu o literaturę, a także lekcje biznesowego angielskiego.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Angielski dla miłośników czytania

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Readable to aplikacja do nauki angielskiego, którą powinni zainteresować się wszyscy amatorzy czytania. W aplikacji można znaleźć aktualności i ciekawostki ze świata, a także powieści i opowiadania. Publikowane materiały są podzielone według stopnia trudności, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Wszystkie teksty można odsłuchać, aby poznać prawidłowe brzmienie słów. Poszczególne słowa można też dodawać do własnego słowniczka, który umożliwia naukę i ćwiczenie trudniejszych słówek.

Pobierz na Android

Angielski biznesowy na smartfonie

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Zazwyczaj aplikacje do nauki angielskiego skupiają się na nauczaniu kompetencji językowych niezbędnych w codziennym życiu. Na ich tle wyróżnia się aplikacja do nauki angielskiego biznesowego — Business English App. Na użytkowników czeka kilkaset lekcji, które pomagają przyswoić słownictwo niezbędne w świecie biznesu, handlu, finansów, polityki i relacji międzynarodowych. Aplikacja ta będzie nieocenionym wsparciem dla każdego, kto korzysta z języka angielskiego na spotkaniach biznesowych, na prezentacjach, w trakcie negocjacji, a także w rozmowach telefonicznych, w czasie przygotowywania umów i kontraktów oraz w trakcie pisania służbowych e-maili.

Pobierz na Android

Nauka z wykorzystaniem mnemotechnik i immersji językowej

Screen z App Store z aplikacją.

źródło: apps.apple.com

Liczne aplikacje do nauki angielskiego skupiają się na nauczaniu słówek i reguł gramatycznych. Zupełnie inne podejście do nauczania języka prezentują twórcy apki Memrise. Proponują oni naukę metodą immersji językowej, czyli zanurzenia, tak aby użytkownik zaczął rozumieć i posługiwać się językiem intuicyjnie. Dlatego w Memrise można znaleźć między innymi liczne filmiki z native speakerami. W aplikacji nie zabrakło też technik ułatwiających zapamiętywanie, w tym dobrze przemyślanego systemu powtórek. Co ważne, Memrise to darmowa aplikacja do nauki angielskiego, choć można w niej wykupić również wersję premium z dodatkowymi funkcjonalnościami.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Nauka przez zabawę

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Aplikacje do nauki angielskiego często korzystają z metod pozwalających na naukę przez zabawę. Tak właśnie działa popularna aplikacja eTutor. Użytkownicy mogą w niej znaleźć liczne gry językowe, quizy, komiksy i ciekawe 15-minutowe lekcje. Do regularnej nauki zachęca i motywuje dobrze przemyślany system wyzwań i nagród.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Aplikacje do nauki angielskiego pozwalają na systematyczną naukę w każdej wolnej chwili. W dodatku jest wśród nich tak dużo ciekawych propozycji, że każdy znajdzie taką, która będzie odpowiednia do poziomu zaawansowania, zainteresowań i indywidualnych potrzeb.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.