Aplikacja Instagram już dostępna dla urządzeń z Windows 10

fot. blogs.windows.com

Od teraz z Instagrama skorzystamy nie tylko na telefonach, ale i tabletach i komputerach z systemem Windows 10. Aplikacja na dobre pojawiła się w sklepie Microsoftu i umożliwi wyświetlanie powiadomień na naszym pulpicie.

Instagram to aplikacja do dzielenia się swoimi chwilami w postaci zdjęć i wideo, której społeczność to obecnie ponad 500 milionów użytkowników. W kwietniu tego roku pojawiła się wersja beta Instagrama dla telefonów z systemem Windowsem 10. Dwa dni temu na blogu Windows’a opublikowano informację, że aplikacja jest już dostępna na wszystkie urządzenia z systemem Windows 10.

fot. blogs.windows.com

fot. blogs.windows.com

Za pomocą aplikacji między innymi przerobimy i opublikujemy zdjęcia, komentować zdjęcia i oglądać Stories opublikowane przez znajomych, otrzymamy informacje o ważnych dla nas aktywnościach, wyślemy wiadomość prywatną do wybranych użytkowników i wyszukamy interesujące nasz treści czy profile. Co więcej na pulpicie pojawią się powiadomienia o aktywnościach naszych znajomych i nowych komentarzach do naszych zdjęć.

Jest jednak pewien haczyk – do opublikowania zdjęcia koniecznie jest skorzystanie z urządzenia, które ma dotykowy ekran i tylni aparat. Z założenia aplikacja jest więc skierowana do tabletów. Istnieje jednak sposób na dodanie zdjęcia z komputera – należy kliknąć prawym przyciskiem na dane zdjęcie w naszym komputerze i wybrać opcję Udostępnij. Wówczas pojawi się na lista kilku opcji takich jak Poczta i właśnie Instagram. Podobnie odbywa się wysyłanie zdjęć z komputera w wiadomościach prywatnych.

Co ciekawe, Windows to jedyny system dzięki któremu skorzystam z aplikacji na innych urządzeniach niż telefon. Interesujące jest dlaczego dotąd nie pojawiła się wersja na MacBooki, ponieważ pierwotnie Instagram był dostępny tylko na smartfony marki Apple.

Pobierz aplikację na Windows


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.