Messenger Lite, czyli nowa, odchudzona aplikacja od Facebooka

fot. newsroom.fb.com/

Facebook zapowiedział wczoraj nową aplikację – Messenger Lite, czyli lżejszą wersję komunikatora. Skorzystamy z niej nawet na słabszych urządzeniach i przy trudniejszym dostępie do internetu. 

Celem Facebooka jest umożliwianie kontaktu ludziom z całego świata. Miesięcznie ponad milion użytkowników korzysta z aplikacji na różnych urządzeniach mobilnych. W ostatnim czasie firma intensywnie pracuje nad rozwojem Messengera. Kilka dni temu do aplikacji dodano kilka nowych funkcji, których testowanie jest możliwe tylko w Polsce. Opinie na temat nowych możliwości są jednak podzielone – jedni przyjęli je z entuzjazmem, a inni uważają, że to kopiowanie Snapchata. Teraz firma zdecydowała się na wprowadzenie nowej, lżejszej aplikacji – Messenger Lite.

Messenger Lite to odchudzona wersja komunikatora, która oferuje podstawowe funkcje Messengera dla urządzeń z systemem Android oraz rynków z wolniejszymi prędkościami transmisji danych. Dzięki aplikacji użytkownicy będą w stanie szybko i łatwo wysyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia i linki do swoich znajomych

Aplikacja ma mniej niż 10MB, więc jej i instalacja i uruchomienie trwa bardzo krótko. Znajdziemy w niej podstawowe opcje aplikacji takie jak wiadomości, wysyłanie i odbieranie zdjęć oraz filmików oraz otrzymywanie naklejek.

Messenger Lite umożliwi korzystanie z komunikatora na starszych urządzeniach oraz w miejscach ze słabym łączem. Na początku pojawił się w krajach z trudniejszym dostępem do sieci: Kenii, Tunezji, Malezji, Sri Lance i Wenezueli. Już wkrótce pojawi się w innych krajach.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.