5 aplikacji, które zadbają o bezpieczeństwo Twoich danych

fot. © babimu - Fotolia.com

Aplikacja, która automatycznie zamienia poufne rozmowy w niewinnie wyglądającą wymianę zdań. Program, dzięki któremu nie pozostawimy żadnych digitalowych odcinków w mediach społecznościowych oraz zdanie “Twoja wiadomość ulegnie samozniszczeniu za 10 sekund”, które dotyczy maila. Sprawa, która dzieje się pomiędzy FBI, a Apple wywołała dyskusję na temat bezpieczeństwa, dlatego przygotowaliśmy 5 aplikacji, dzięki którym poufne informacje nimi pozostaną.

Sprawa pomiędzy FBI a firmą Apple u niektórych użytkowników iPhone’ów mogła wywołać panikę. Apple zastrzegał, że jego zabezpieczenia są nie do złamania, a użytkownicy nie mają się czego obawiać. Jednak jak się okazało, ich ograniczenia nie są nie do przejścia.

Czytaj więcej: FBI złamało zabezpieczenie iPhone’ów. Co oznacza to dla zwykłych użytkowników ?

Portal Trendhunter zaprezentował 5 aplikacji do szyfrowania danych związanych z przesyłaniem poufnych wiadomości. Niektóre pozycje są zabawne, ale niektóre rzeczywiście mogą okazać się bardzo przydatne.

1. Sesam(i)e otwórz się

www.itunes.apple.com

Sesame jest chyba najbardziej znaną aplikacją, która zabezpiecza treści wysyłanych wiadomości. W opisie, aplikacja chwali się, że użytkownik programu może bezpiecznie przesyłać prywatne wiadomości oraz zdjęcia i być pewien, że pozostaną one w jego posiadaniu. Dodatkowo może on kontrolować kto i co widział oraz co z tym w następnej kolejności zrobił.

  1. Masz kontrolę nad Twoimi wysłanymi wiadomościami
  2. Widzisz co stało się z nimi później – liczba wyświetleń, czasy, czy zostały zapisane albo przesłane dalej
  3. Zawsze możesz zrezygnować i “zabrać” treści z aplikacji

Aplikacja dostępna na App Store oraz na Sesame Secured Messing.

2. Get Xpire – zacieranie śladów

www.itunes.apple.com

Hasło, które przyświeca aplikacji brzmi następująco: prosty sposób aby wymazać swoje digitalowe odciski. Kiedy zetkniesz się po raz pierwszy z aplikacją ciężko zrozumieć jest jej przeznaczenie. Jednak po głębszej analizie aplikacja w dzisiejszych czasach naprawę może okazać się bardzo przydatna gdyż służy ona do zarządzania mediami społecznościowymi, a jedną z jej najciekawszych funkcji jest algorytm, który pozwala obliczyć ile ryzykujemy publikując konkretny wpis. Jako, że nie wszystko co publikujemy musi pozostać w mediach na zawsze, program pozwala publikować wpisy w mediach społecznościowych, które po pewnym czasie ulegają autodestrukcji.

Aplikacja dostępna na App Store oraz w Sklepie Google.

3. Kibo – pod osłoną kłótni

www.itunes.apple.com

To kolejna aplikacja z cyklu “zabawne”, ale może się ona okazać przydatna jeśli rzeczywiście mamy coś do ukrycia albo kiedy prowadzimy z kimś poufną konwersację. Aplikacja mobilna, Kibo, umożliwia użytkownikom ukrycie prywatnych wiadomości pod zasłoną codziennego, zwykłego przekomarzania się. Konkretniej rzecz ujmując Kibo jest klawiaturą, która pozwala ukrywać prywatne wiadomości. Pisząc prywatną wiadomość, automatycznie zostanie ona zamieniona na inną. Jak działa aplikacja Kibo? Kiedy ikonka “kłódki” jest włączona wówczas iMessage pokazuje wiadomości, które wyglądają jak niewinna wymiana zdań. Aby zobaczyć jaką treść ukrywa ‘wiadomość – nakładka” wystarczy kliknąć na nią dwa razy.

Aplikacja dostępna w App Store, a niedługo ma zostać udostępniona w Sklepie Google.

4. Reporter Camera – ukryj zdjęcia przed wścibskimi oczami

www.itunes.apple.com

Na początku aplikacja wygląda jak zwykły program do edytowania zdjęć. Między innymi dlatego, że ma takie funkcje, ale ma również jedną opcję, która wyróżnia ją na tle pozostałych aplikacji. Jest to możliwość gromadzenia zdjęć w osobnej galerii oraz objęcie jej hasłem zabezpieczającym.

Aplikacja dostępna jest w App Store.

5. Samozniszczenie za pięć, cztery…

Wydaje Ci się, że frazę „ta wiadomość ulegnie samozniszczeniu za 10 sekund” usłyszysz tylko w filmach? Aplikacja Dmail pozwala wysłać maila, który zniknie za ustawiony przez użytkownika czas. Chcesz aby odbiorca nie mógł przesłać wiadomości nigdzie dalej albo nie mógł jej zapisać?  W takim razie to narzędzie na pewno uznasz za przydatne. Program nie jest stricte przeznaczony na smartfony, ale jako że znaczną część maili wysyłamy właśnie z urządzeń przenośnych, aplikacja może okazać się przydatna.

Narzędzie dostępne jest na Dmail.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.