Google zablokował aplikację, którą stworzyli afgańscy talibowie

https://play.google.com

Aplikacja stworzona przez afgańskich talibów była dostępna przez pewien czas w sklepie Google Play. Program umożliwiał dostęp do materiałów propagandowych – filmów wideo oraz manifestów.

Aplikacja o nazwie “Pashto Afghan News – alemarah” umożliwiała dostęp do nagrań oraz manifestów przygotowanych przez talibów. Aplikacja w sklepie Google pojawiła się w piątek i została usunięta po kilku godzinach. O jej istnieniu zaalarmowała organizacja SITE Intelligence Group, która monitoruje działalność dżihadystów w sieci.

Nie pozwolimy aby w sklepie Google Play funkcjonowały aplikacje, które nawołują do nienawiści wobec ludzi ze względu na rasę, pochodzenie etniczne, niepełnosprawność, płeć, wiek, narodowość, status weterana, orientację seksualną lub tożsamość płciową – aplikacja naruszała zasady działalności Sklepu Google.

Jak podała Rzeczpospolita talibowie od dawna wykorzystują Internet do zwiększania swoich wpływów. Jako przykłady portal podał ich oficjalną stronę internetową, która funkcjonuje w 5 językach oraz konta na Twitterze i Facebooku, na których codziennie pojawiają się aktualności i które już wielokrotnie były blokowane.

 


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.