Każdego miesiąca ginie około 23 TYSIĄCE urządzeń mobilnych

fot. shutterstock

Wakacje to czas, kiedy nasze smartfony są szczególnie narażone na kradzież lub zgubienie.

Według badania konsumenckiego firmy Kaspersky Lab jedna na pięć osób (18%) twierdzi, że zdjęcia i filmy z podróży stanowią najważniejsze formy danych przechowywanych na ich urządzeniach, przebijając wszystkie inne. Jednak w dodatkowym badaniu przeprowadzonym przez firmę 28% respondentów przyznało, że gdyby zgubiło swoje urządzenie lub gdyby zostało im ono ukradzione, te cenne zdjęcia z wakacji byłyby nie do odzyskania.

Z badania* przeprowadzonego przez Kaspersky Lab wynika, że cztery procent osób na świecie zgubiło urządzenie lub zostało im ono skradzione. Co więcej, w przypadku ponad połowy (57%) takich osób, dotyczyło to urządzeń z systemem Android. Na kolejnym miejscu znajdowały się laptopy (29%) oraz iPhone’y (21%).

Według statystyk firmy Kaspersky Lab** moduł antykradzieżowy wbudowany w produkt Kaspersky Internet Security for Android jest średnio uruchamiany aż 1,5 raza w ciągu jednej minuty, a każdego miesiąca ludzie zgłaszają zgubienie lub kradzież średnio 23 000 urządzeń z systemem Android. Ze względu na to, że zdjęcia z podróży są oceniane przez wielu użytkowników jako najważniejsze spośród wszystkich innych danych przechowywanych na ich urządzeniach.

* Badanie zostało przeprowadzone online przez Kaspersky Lab oraz B2B International w styczniu 2018 r. i objęło 17 418 użytkowników z 31 państw.
** Dane liczbowe oparte na liczbie poleceń modułu antykradzieżowego (Anti-Theft) wysłanych przez użytkowników Kaspersky Internet Security for Android w okresie od 13 czerwca do 12 lipca 2018 r.

Źródło: Kaspersky Lab


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.