Przydatne aplikacje na smartwatch – TOP 7

Smartwatch na kobiecej dłoni.

źródło: shutterstock.com

Coraz więcej osób porzuca klasyczny zegarek na rzecz jego inteligentnej wersji – smartwatcha. Dla jednych jest to modny i wygodny w użytkowaniu gadżet, który dopełnia funkcjonalności sparowanego z nim smartfona, a czasem nawet go zastępuje. Dla innych najważniejsze są funkcje sportowe, dużo bardziej zaawansowane niż w prostych smartbandach. Dzieje się tak, ponieważ smartwatch może być dokładnie tym, czym chcemy!

Wybierając smartwatch, zwracamy uwagę na kompatybilność systemy operacyjnego z używanym smartfonem, na pojemność i wytrzymałość baterii, na wbudowane czujniki, a także na jego wygląd. Nie musimy jednak zbyt wiele uwagi poświęcać funkcjonalnościom, gdyż o tym decydujemy samodzielnie, instalując wybrane aplikacje na smartwatch. Popularne modele działające w oparciu o systemy takie jak Wear OS, watchOS lub Tizen dają użytkownikom spore pole manewru.

Seven – 7 Minute Workout

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Aplikacje zdrowotne i sportowe są niezastąpione na zegarku każdego, kto prowadzi aktywny tryb życia. Jedną z ciekawych propozycji jest Seven – 7 Minute Workout, czyli aplikacja, która poprowadzi użytkownika przez krótki, lecz niezwykle intensywny trening interwałowy – HIIT. To idealna propozycja dla tych, którzy chcą zadbać o formę, nie poświęcając na to zbyt wiele czasu.

Pobierz aplikację

Swim.com: Workouts & Tracking

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Zaletą wielu inteligentnych zegarków jest wodoodporność i możliwość korzystania z nich w trakcie pływania. Dlatego warto zainstalować aplikację Swim.com: Workouts & Tracking, która pozwoli rejestrować każdy trening w wodzie, jego dystans, czas trwania i inne parametry, aby później analizować zebrane statystyki i śledzić postępy.

Pobierz aplikację

Strava: Run, Ride, Hike

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Na smartwatchu można także zainstalować aplikacje do monitorowania aktywności fizycznej, takie jak znana i lubiana Strava. Dzięki połączeniu takiej apki z inteligentnym zegarkiem rejestrowanie aktywności i statystyk z nimi związanych wchodzi na dużo wyższy poziom, a motywacja do podejmowania aktywności fizycznej zdecydowanie rośnie.

Pobierz aplikację

Spotify — muzyka i podcasty

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Naturalnie smartwatch świetnie sprawdza się nie tylko jako zegarek sportowy, ale też jako źródło rozrywki. Możemy na nim zainstalować ulubione aplikacje, na przykład do odtwarzania muzyki takie jak Spotify. Dzięki temu możemy słuchać ulubionych utworów w każdej sytuacji, bez konieczności wyciągania smartfona.

Pobierz aplikację

Calm – Meditate, Sleep, Relax

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Inteligentny zegarek może nas też wspierać w osiągnięciu duchowej równowagi, jeśli zainstalujemy aplikacje takie jak Calm – Meditate, Sleep, Relax. Aplikacja poprowadzi użytkownika przez medytację, pomoże odprężyć się w stresującej sytuacji, a także ułatwi zasypianie.

Pobierz aplikację

Weather for Wear OS

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Aplikacje na smartwatch sprawiają, że zegarek może stać się też naszą własną stacją meteorologiczną. Pogodowe aplikacje na smartwatch pozwolą na bieżąco sprawdzać prognozy pogody, aby ubrać się stosownie do pogody, zaplanować aktywność na świeżym powietrzu w optymalnym czasie albo uniknąć nieprzyjemnych zjawisk atmosferycznych.

Pobierz aplikację

New Notepad

Screen ze sklepu Play z aplikacją.

źródło: play.google.com

Mając smartwatch na ręku, można mieć zawsze przy sobie praktyczny notatnik. New Notepad pozwoli zapisać ważny numer telefonu, spisać listę zakupów i każdą inną istotną dla nas informację. Minimalistyczny interfejs sprawia, że całość jest bardzo przejrzysta i czytelna.

Pobierz aplikację

Aplikacje na smartwatch – jak je zainstalować?

Do instalacji aplikacji niezbędne jest połączenie z internetem, natomiast same aplikacje na smartwatch możemy znaleźć w sklepach takich jak Google Play, App Store czy też Galaxy Store. Podobnie jak w przypadku aplikacji na smartfony – część z nich jest bezpłatna, a część wymaga uiszczenia określonej opłaty. Instalujemy je dokładnie tak samo – kilkoma kliknięciami. Najpierw oprogramowanie zostanie pobrane na urządzenie, a następnie rozpocznie się proces instalacji, po czym będziemy mogli korzystać z wybranej funkcji. Każdy, kto choć raz instalował aplikacje mobilne na dowolnym urządzeniu, na pewno nie będzie miał problemu, by zainstalować fajne aplikacje na smartwatch.

Lista „top aplikacje na smartwatch” może nie mieć końca. Do wyboru mamy zarówno liczne sportowe aplikacje na smartwatch, jak i gry na zegarek, apki zwiększające produktywność oraz fajne aplikacje na smartwatch pozwalające cieszyć się rozrywką bez ograniczeń. W zegarku możemy zainstalować nawigację, kalendarz, kalkulator, minutnik, latarkę, a nawet podręczny translator. Wystarczy spróbować, aby przekonać się, że smartwatch może być urządzeniem niemal niezastąpionym.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.