Peach, czyli nowa aplikacja społecznościowa która podbija Internet

Początek 2016 roku w mediach społecznościowych to wielkie boom na soczystą aplikację o wdzięcznej nazwie Peach. Co takiego ma w sobie, że wszyscy o niej mówią?

Peach to bezpłatna aplikacja społecznościowa od Doma Hoffmana, założyciela Vine. Jest dostępna w języku angielskim i przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia.

Pierwsza wersja aplikacji Peach – 1.0.7 pojawiła się w AppStore 8 stycznia. Pięć dni później uaktualniono ją wedle sugestii użytkowników do 1.0.8, dodając możliwość zapisywania zdjęć na rolce aparatu czy opcję usuwania komentarzy pod naszymi postami.

Mix Slacka i Twittera

Mówi się, że Peach to połączenie Slacka i Twittera. Dlaczego? Aplikacja pozwala m.in na obserwowanie naszych znajomych, umieszczanie postów i gifów. Wygląd postów i aktualności jest zbliżony wizualnie do tweetów.

peach

Peach, podobnie jak Slack, używa komend “Magic Words”, dzięki którym możemy znaleźć różnego rodzaju treści do udostępniania. Na przykład komenda gif wyszukuje gify, draw pozwala na narysowanie czegoś, weather dodaje aktualną pogodę, safari otwiera przeglądarkę, time dodaje aktualny czas, a movie dodaje film.

magic

peach.cool

 

Tylko na iOS

Aplikacja jest obecnie dostępna tylko dla iOS i wymaga systemu iOS 8.3 lub nowszego. Twórcy zapewniają jednak, że wkrótce pojawi się wersja także na Androida.

Pobierz aplikację na iOS

Aplikacja No.1 ?

appstore

appstore

Obecnie aplikacje ma 17 miejsce w TOP sieci społecznościowych w AppStore. Czy wyprzedzi Messengera, Facebooka oraz WhatsApp i zostanie numerem jeden? Na to musimy pewnie jeszcze trochę poczekać, choć wszystko wskazuje na to, że jej twórca nie zamierza zwalniać tempa i docierać do coraz większego grona odbiorców.

 


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.