Chcesz przyspieszyć telefon? Odinstaluj Facebooka!

fot. melenita2012/CC/flickr

Czyżby wystarczyło tylko tyle, aby przyspieszyć działanie swojego smartfona?

Zapewne każdy chce, aby jego urządzenia działały jak najszybciej i bez zarzutu. Można oczywiście pilnować częstej optymalizacji systemu, kasowania starych zdjęć czy usuwania błędów, jednak jest na to jeszcze jeden sposób. Jak się okazało, nasz smartfon może działać szybciej za sprawą… odinstalowania Facebooka i Messengera! W dodatku jest to znacząca różnica, bo aż 15 procentowa!

5886232170_6a49a61989_z

Dotyczy to oczywiście telefonów z Androidem, a “odkrycia” dokonała grupa użytkowników telefonów i opisała wyniki eksperymentu na portalu Reddit. Pomiary zostały wykonane na telefonie LG G4 . Oczywiście nie można traktować ich jako oficjalnych danych, ale z pewnością pokazują jedno: jest problem, i to spory. Wszyscy wiemy, że każda aplikacja obciąża procesor i jest to jak najbardziej naturalne. Jednak utrata na poziomie aż 15% jest bardzo duża. Co prawda, jakiś czas temu jeden z inżynierów giganta przypadkowo potwierdził, że duży rozmiar aplikacji jest sposobem na obronę, to powyższe dane nie przysparzają sławy i uznania. W dodatku na coraz prężniejszym i rozwijającym się w zawrotnym tempie rynku urządzeń mobilnych.

Odinstalować Facebooka. Jak to łatwo powiedzieć. Przecież to uznany i najpopularniejszy kanał komunikacji, zarówno tej prywatnej, jak i biznesowej. Nie wspominając o podglądaniu, cóż takiego na wakacjach robi najlepsza przyjaciółka. Nawet gdyby dane były prawdziwe, masowej rezygnacji z tej aplikacji nie ma się co spodziewać. Pozostała chyba tylko jedna nadzieja – twórcy Facebooka z własnej inicjatywy podejmą ten problem i poprawią los smartfonów i ich użytkowników.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.