Nowa aplikacja od Google zeskanuje i ulepszy nasze stare zdjęcia

fot. YouTube

Jak zachować tradycyjne zdjęcia z młodości babci, ślubu rodziców czy naszego dzieciństwa o których nigdy nie chcemy zapomnieć? W jak sposób je zdigitalizować? Google znalazło rozwiązanie.

Wykonywanie i przechowywanie zdjęć w XXI wieku jest bardzo proste. Możemy upamiętniać najpiękniejsze chwile nie tylko za pomocą aparatu, ale urządzeń mobilnych, smartfonów, a przechowywanie i kolekcjonowanie ich jest znacznie prostsze niż kiedyś. Google Photos to “dom” dla wielu zdjęć i filmów. Jednakże każdy z nas posiada stare albumy i pudła z tadycyjnymi zdjęciami, których nie lub czasu zdigitalizować. Zakup skanera bywa zbyt kosztowny, a zrobienie zdjęcia zdjęciu powoduje odblaski czy też krzywe krawędzie. Z odsieczą przychodzi Google i nowa, zupełnie autonomiczna aplikacja PhotoScan od Google Photo, które zeskanuje nasze pamiątkowe zdjęcia w dowolnym czasie i miejscu, za darmo.

Za pomocą PhotoScan uzyskamy dobrze wyglądające kopie cyfrowe w kilka sekund. Aplikacja wykrywa krawędzie, prostuje obraz i usuwa odblaski. Zeskanowane obrazy zostaną jednym kliknięciem zapisane w Zdjęciach Google, gdzie będziemy mogli je organizować, przeszukiwać, udostępniać i przechowywać w wysokiej jakości.

photoscan

Co więcej, możemy odświeżyć nasze zdjęcia za pomocą trzech funkcji: nowej, lepszej autokorekty, nowego unikalnego wyglądu oraz narzędzi edycji. Aby edytować zdjęcie wystarczy po otwarciu kliknąć w ikonę ołówka. Wówczas zmienimy ekspozycje, nasycenie i wydobędziemy szczegóły. Do wyboru mamy także 12 filtrów, które sprawią, że nasze zdjęcie będzie jaśniejsze, ciemniejsze, ciepłe, podświetlone lub czarno-białe.

fot. Google

fot. Google

Możemy także skorzystać z bardziej zaawansowanych ustawień takich jak edycja światła i koloru, cieni czy ciepła. Mamy do dyspozycji także opcję Deep Blue jest szczególnie przydatna dla zdjęć można i nieba, gdzie kolor niebieski jest centralnym punktem.

Aplikacja PhotoScan jest już dostępna w AppStore i Google Play. Aby ją pobrać należy posiadać system iOS 8.1, iPhone 5s i nowszych lub urządzenie z systemem Android 5.0 i nowszym. Jak czytamy na blogu Google, dzięki niej zdjęcia z przeszłości spotykają się ze skanerem przyszłości.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.