Darmowe bilety w zamian za oglądanie reklam, czyli aplikacja WelectGo

fot. v-i-t-t-i.de

WelectGo to pierwsza aplikacja, która umożliwia bezpłatne korzystanie z autobusów i pociągów. Przy jej użyciu mieszkańcy Niemiec podróżują za darmo. Dlaczego?

W zamian za obejrzenie reklam mieszkańcy Dusseldofu mogą za darmo korzystać z komunikacji miejskiej. A wszystko to dzięki aplikacji WelectGo. Po jej uruchomieniu mamy do wykonania trzy kroki: wybór biletu, wybór sponsora oraz odtworzenie reklam. Bilety są ważne na krótkich dystansach – około 3 przystanki, 20 minut lub w obrębie Dusseldorf Central/Północny i Południowy na 90 minut.

fot. itunes.apple.com

fot. itunes.apple.com

Aby uzyskać upoważnienie do darmowego przejazdu musimy obejrzeć cztery 20-sekundowe spoty. Reklamy są dobierane na podstawie danych z których korzysta aplikacja – wraz z instalacją wyrażamy zgodę na dostęp do informacji o nas. Pula biletów jest jednak ograniczona – każdego dnia pojawia się określona liczba. Z racji dużego zainteresowania i szybkiego czasu wykorzystywana dziennej puli, sponsorów powinno być coraz więcej. Już niebawem aplikacja ma pojawić się także w innych niemieckich miastach. Czyżby nastąpił przełom w wykorzystywaniu reklam?

Jeżeli bywacie w Niemczech lub jesteście ciekawi jej działania, aplikację można pobrać zarówno na iOS jak i Android.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.