Mapy Google powiedzą Ci gdzie i jak długo łapałeś Pokemony!

fot. androidnow.pl

Szał na aplikację Pokemon Go wciąż trwa. Od dziś informacje o tym gdzie, kiedy i jak długo łapałeś Pokemony uzyskasz z… Map Google!

Od teraz w Mapach Google oprócz opcji przemieszczania się biegiem, na rowerze, na wózku inwalidzkim, samochodem, na motocyklu czy komunikacją miejską możemy wybrać „łapanie Pokemonów”. Korzystając ze zsynchronizowanej z Mapami Google aplikacji śledzącej ruch, w zakładce „Twoja oś czasu” przejrzymy historię naszego przemieszczania się.

fot. androidpolice.com

fot. androidpolice.com

Narzędzie jest dostępne zarówno w wersji komputerowej jak i mobilnej. Pozwala na pozyskanie informacji o tym gdzie, jak długo oraz jaką trasą się przemieszczaliśmy. Nie uzyskamy informacji o tym jakie Pokemony udało nam się złapać lub gdzie znajdziemy Pokestopy, ale przekonamy się jaką trasą przemieszczaliśmy się grając w Pokemon Go.

fot. androidpolice.com

fot. androidpolice.com

Twoja oś czasu to funkcja, która pojawiła się ponad rok temu. Jest to zaskakująco dokładna historia lokalizacji naszego smartfona. Wybierając konkretną datę dowiemy się gdzie w danym dniu byliśmy czy jakim środkiem komunikacji się przemieszczaliśmy. Google potrafi także zidentyfikować w jakim hotelu spaliśmy czy gdzie zjedliśmy kolację. Ponadto jeśli jesteśmy użytkownikami Google Zdjęcia do naszej podróży możemy dodać fotografie. Naszą trasę możemy obejrzeć zarówno w trybie zwykłym jak i satelitarnym.

Taki nadzór Google może być trochę przerażający, ale możemy go wyłączyć wstrzymując historię lokalizacji.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.