Google Maps z nowym wyglądem i dopasowaniem do naszego sposobu podróżowania

fot. bank zdjęć shutterstock.com

Światowy gigant dostrzega, że w tak dynamicznie zmieniającym się świecie konieczne są nowe rozwiązania dla Map. Dlatego też poinformowano, że zyskały one nowy wygląd i funkcje.

Kolorowe ikony

Mapy od Google’a otrzymają sporą dawkę nowości, zarówno dla interfejsu, jak i funkcji. W aplikacji pojawi się nowy motyw kolorystyczny oraz wygląd ikon, które umożliwią szybką identyfikację punktów, którymi jesteśmy zainteresowani. Miejsce takie jak kawiarnie, kościoły, muzea czy szpitale będą oznaczone specjalnymi kolorami, a więc z łatwością odnajdziemy je na mapie. Przy każdym z nich pojawi się przypisana do koloru miniatura np. niebieskiej koperty w przypadku poczty, różowego “H” w przypadku szpitala czy pomarańczowego kieliszka przy winiarni. Na ich podstawie rozpoznamy więc ekspresowo miejsca, do których chcemy dotrzeć.

fot. blog.google

fot. blog.google

fot. blog.google

fot. blog.google

Dostosowanie do formy podróżowania

Poprawiono także wygląd i funkcje dla okrywania okolicy, nawigacji samochodowej oraz transportu publicznego, dopasowując się tym samym do sposobu naszego podróżowania. Jeśli będziemy przemieszczali się komunikacją miejską podświetlone zostaną przystanki i linie, podczas odkrywania okolicy zobaczymy więcej miejsc, które pomogą ją jak najlepiej poznać, a gdy będziemy podróżować samochodem zobaczymy stacje paliw oraz parkingi.

fot. blog.google

fot. blog.google

Zmiany pojawią się w aplikacji w ciągu kilku najbliższych tygodni we wszystkich produktach Google, czyli w Mapach, Wyszukiwarce, Asystencie, Google Earth oraz Android Auto. Z czasem nowy wygląd pojawi się także w aplikacjach i witrynach, które korzystają z API Google Maps.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.