A Ty, wolisz SMS-ować czy czatować na Messengerze?

fot. © imagecore - bank zdjęć Fotolia.com

Okazuje się, że pomimo rozwoju aplikacji mobilnych i komunikatorów, ułatwiających nam codzienne kontakty (a także dużo więcej), wciąż pozostajemy wierni starym, dobrym SMS-om. Jak to możliwe?

Platforma SerwerSMS.pl pokusiła się o badanie Komunikacji SMS w Polsce, z którego ewidentnie wynika wniosek, że nawet posiadacze smartfonów zdecydowanie bardziej doceniają SMS-y. Mając do wybory mnóstwo aplikacji, chociażby takich jak Messenger czy WhatsApp, należy przyznać, że jest to niecodzienne zjawisko

Bo liczy się czas

Co jest największą zaletą SMS-ów? Aż 46% ankietowanych uważa, że jest to czas, w którym docierają do odbiorcy. Ponadto, użytkownicy cenią sobie prostotę wysyłania takich komunikatów. Jednak to, co jest najciekawsze, to fakt, że tylko jedna czwarta ankietowanych osób, posiadających smartfony, wymieniła te same cechy, jako zalety mobilnych aplikacji usprawniających komunikacje. “Osoby korzystające ze smartfonów w SMS-ach doceniają przede wszystkim to, czego brakuje im w mobilnych aplikacjach” – mówi Daniel Zawiliński, CMO platformy SerwerSMS.pl.

Problemy z dostępem

Jak wynika z raportu z badania klientów indywidualnych, przygotowanego przez UKE, niemalże 70% Polaków korzysta z internetu z czego tylko 10 proc. z nich łączy się z siecią poprzez telefon komórkowy lub tablet. Co jednak najbardziej interesujące, to fakt, że jedynie 7% użytkowników posiada dostęp do Internetu w swoich telefonach lub urządzeniach mobilnych. “Wysyłając wiadomość za pomocą komunikatorów mobilnych użytkownicy uzależnieni są od hot spotów z Wi-Fi bądź internetu mobilnego, który nie jest jeszcze dostępny w każdym miejscu w Polsce” – mówi Zawiliński. Komunikatory to droższa sprawa, która wymaga stałego dostępu do Internetu i wcale nie gwarantują dostarczenia wiadomości.

Wyjątek od reguły

Okazuje się, że pomimo górowania SMS-ów wśród Polaków, użytkownicy jednego urządzenia, stanowią wyjątek od reguły. Mowa o właścicielach iPhone’ów, którzy od tradycyjnego pisania wiadomości, wolą czatowanie na Messengerze. Aż 60% z nich częściej wysyła wiadomości właśnie poprzez aplikacje mobilne aniżeli przez SMS-y.

sms messenger

TOP 5 komunikatorów mobilnych

To, że wolimy komunikować się poprzez SMS-y, a nie komunikatory, nie zmienia faktu, że komunikatory mobilne są niezwykle popularne w naszym kraju. Bezsprzeczne, pierwsze miejsce zajmuje Messenger, który, zdaje się, zadomowił się na dobre na pozycji lidera w tej konkurencji. Aż 84% ankietowanych odpowiedziało, że to właśnie z tego narzędzia głównie korzysta, komunikując się ze sobą. Drugie miejsce okupuje Skype (36%), a kolejne należą do WhatsApp, Viber i Gadu Gadu.

komunikatory


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.