Najciekawsze pomysły na życie bez smartfona. To jest możliwe!

fot. © dbunn - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © dbunn - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © dbunn – bank zdjęć Fotolia.com

Smartfon jest z nami wszędzie: w łóżku, w domu, w pracy, na obiedzie, na imprezie a nawet… w łazience. Coraz więcej Polaków, i to nie tylko nastolatków, nie wyobraża już sobie życia bez tego urządzenia. Wpadamy w nowe uzależnienia i nowe choroby. Odwróćmy na moment ten trend i spróbujmy żyć bez smartfona lub ograniczając korzystanie z niego. Damy radę?

Sprawdziliśmy, jak nowemu uzależnieniu starają się zaradzić (lub na nim zarobić) różnorakie firmy. Pomysłowości zdecydowanie im nie brakuje, zobaczcie sami.

Limituj czas spędzany ze smartfonem

Kiedy nie możesz oderwać się od telefonu, to może warto uświadomić sobie, jak wiele czasu przed nim spędzasz lub jak wiele czasu marnujesz przed jego ekranem, klikając spontanicznie w przygodne programy i strony. Aplikacja „Moment” umożliwi ci przeżycie szoku uzmysławiającego, jak wiele czasu tracisz dziennie przez smartfona lub tablet. „Moment” policzy czas spędzony przed ekranem urządzenia mobilnego, a po przekroczeniu wyznaczonego przez Ciebie limitu po prostu je wyłączy.

fot. itunes.apple.com/us/app/moment-track-how-much-you/id771541926?mt=8

fot. itunes.apple.com/us/app/moment-track-how-much-you/id771541926?mt=8

Podobne działanie ma apka „Offtime”, która pozwoli zorganizować nam czas na używanie i odstawienie smartfona. Wracając do domu, możemy zablokować powiadomienia o mailach od szefa i służbowych wiadomościach, zaś przełączając telefon w tryb pracy domowej, a wychodząc do pracy lub odpoczywając zablokować powiadomienia o połączeniach, wiadomościach i mailach na określony czas.

Załóż biżuterię i nie zwracaj uwagi na smartfona

Codziennie tracimy mnóstwo czasu na sprawdzanie, czy aby na pewno nie dostaliśmy nowej wiadomości lub ktoś do nas nie zadzwonił. Tym razem ta propozycja jest skierowana do pań i pozwoli zapomnieć im o smartfonie. Na rynku pojawiły się specjalne pierścionki Ringly, które łączą się z telefonem i przekazują powiadomienia tylko o wybranych, ważnych połączeniach lub wiadomościach od osób, które dodaliśmy do naszej listy. O pozostałych powiadomienia dowiemy się, zerkając na telefon później. Cudowna chwila wytchnienia!

fot. ringly.com/shop

fot. ringly.com/shop

Posiłek bez telefonu

W Ikei w całej Polsce w sierpniu br. roku pojawiły się podkładki na stół, w których jednym z elementów była kieszeń na telefon. W czasie posiłku należy odłożyć telefon do kieszonki i powstrzymać się od jego używania, rozkoszując się jedzeniem i chwilą spędzoną z bliskimi lub przyjaciółmi. Zainteresowani kieszenią, której materiał blokuje łączność telefoniczną i Wi-Fi powinni sprawdzić Off Pocket. Zjedzenie posiłku bez zerkania na smartfona staje się możliwe!

fot. Katalog IKEA / ikea.com/ms/en_US/pressroom/2016_catalog/SITTNING_Collection_Press_Kit.pdf

fot. Katalog IKEA / ikea.com/ms/en_US/pressroom/2016_catalog/SITTNING_Collection_Press_Kit.pdf

Idealny antytelefon zawsze w kieszeni

Z przymrużeniem oka powstał ciekawy projekt na Kickstarterze o nazwie „NoPhone”. Chodzi o kawałki plastiku, które telefonami nie są, aczkolwiek kształtem takowe przypominają. Cena najtańszego modelu to 5 dolarów. Podobno produkt sprzedaje się całkiem dobrze nie tylko jako żart, ale jako również poważne ostrzeżenie przed uzależnieniem i lękiem przed pustą kieszenią bez smartfona. Taki “telefon” to prawdziwy skarb – nie przegapisz żadnego połączenia, nie stłuczesz szybki a ponadto uzyskujesz wodoodporność w toalecie. O innych zaletach poczytacie na stronie producenta.

fot. thenophone.com/

fot. thenophone.com/

A jakie są wasze pomysły na uzależnienia od smartfona?


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.