Będzie aplikacja od Google oparta na sztucznej inteligencji?

fot. © Jakub Jirsák - bank zdjęć Fotolia.com

Najprawdopodobniej Google pracuje nad aplikacją do komunikowania się, która będzie wykorzystywała sztuczną inteligencję. 

Jako pierwszy informację opublikował The Wall Journal. Póki co, tak naprawdę szczegółowe informacje są nieznane, a na jakiej zasadzie będzie działać aplikacja – tego nie wie nikt. Pojawiły się jednak przypuszczenia, że celem powstającej aplikacji, będzie umożliwienie użytkownikom zaangażowania z chatbotami. Będą one spełniały rolę dodatkowego środka dostępu do wyników wyszukiwań oraz innych informacji.

Jak to będzie wyglądało?

Oprócz oczywiście możliwości komunikowania się ze znajomymi, użytkownicy jeszcze-nie-nazwanej aplikacji, będą mogli używać chatbotów dokładnie tak, jak wyszukiwarki Google. Ponadto, firma planuje otworzyć swoją usługę na deweloperów, który mogliby zbudować swoje własne chatboty i udostępniać swoje usługi.

Choć tak jak już było wspomniane, wciąż nie wiadomo, kiedy pojawi się nowa aplikacja, Google pracuje nad nią co najmniej już rok, ale nie jest jedyną firmą, która ma taki plan. Facebook nie ukrywa, że również pracuje nad “asystentem” opartym na sztucznej inteligencji, który będzie częścią Messengera.

Będą też inni?

Aplikacje, pozwalające swobodnie komunikować się, to wbrew pozorom nie tylko Messenger. WeChat, Kik, Line czy Viber, o których pisaliśmy tutaj, już są niezwykle popularne, zwłaszcza w Azji i Stanach Zjednoczonych. Ich twórcy wciąż pracują nad ich udoskonalaniem i nie ukrywają, że plany podbicia całego świata wcale nie są nierealne. Najprawdopodobniej więc, to rok 2016 będzie tym, w którym Google i Facebook jako pierwsi zaproponują swoje inteligentne aplikacje, a dopiero za nimi pójdą kolejne firmy. Jedno jest pewne: będzie naprawdę ciekawie i zaciekle, a miejmy nadzieję, że najbardziej skorzystamy na tym my, użytkownicy.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.