Huawei zaliczyło wpadkę. Firma zasugerowała, że zdjęcie zostało wykonane ich smartfonem, podczas gdy prawda jest inna [AKTUALIZACJA: Oświadczenie Huawei]

http://mobile.fotoblogia.pl

Piękna reklama. Świetna osobowość blogerki kulinarnej i interesująca historia. Do tego oczywiście bardzo wysokiej jakości zdjęcia. Nie byłoby w tej reklamie telefonu Huawei P9 nic nietypowego, gdyby nie podpis, który sugeruje, że zdjęcie wykonano smartfonem, podczas gdy tak naprawdę zostało ono wykonane profesjonalnym aparatem za 20 tysięcy złotych.

Inny podpis, a inna prawda

https://youtu.be/Xyz50EMhU_8

Całą „wpadkę” firmy Huawei opisała Fotoblogia. Sprawa konkretnie dotyczy jednego reklamowego zdjęcia, które zostało udostępnione w serwisie Google+. Piękne zdjęcie przedstawia kulinarną blogerkę w promieniach zachodzącego słońca. Podpis pod fotografią sugeruje, że zdjęcie zostało wykonane reklamowanym modelem smartfona. Jednak prawda jest inna, a świadczą o tym dane EXIF obrazu, które zostają zachowane w serwisie.

Zdjęcie wykonane aparatem

http://mobile.fotoblogia.pl

http://mobile.fotoblogia.pl

http://mobile.fotoblogia.pl

http://mobile.fotoblogia.pl

Android Police jako pierwszy przyjrzał się bliżej szczegółowym danym fotografii i okazało się, że zdjęcie zostało zrobione przy użyciu profesjonalnego aparatu Canona 5D mark III z obiektywem Canon EF 70–200 mm f/2.8 L IS II USM. Jak podała Fotoblogia cena zestawu oscyluje w granicach 20000 tysięcy złotych. Gdy sprawa rozniosła się w Internecie, firma usunęła wpis z serwisu Google+ i wydała specjalne oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że zdjęcia miało zainspirować społeczność, a celem marki nie było wprowadzenie odbiorców w błąd.

Ktoś ma wątpliwości, że to wpadka?

http://mobile.fotoblogia.pl

http://mobile.fotoblogia.pl

Jeśli firma Huawei zaliczyła wpadkę, a nie był to zaplanowany zabieg marketingowy (w co raczej trudno uwierzyć biorąc pod uwagę historię wpadek firmy) może to nadszarpnąć wiarygodność firmy i wystawić na próbę jej reputację.

[AKTUALIZACJA]

Po wczorajszym opublikowanym przez nas artykule firma Huawei dzisiaj do naszej redakcji przesłała oświadczenia na temat udostępnionej na jednym z kanałów społecznościowych firmy fotografii wykonanej za pomocą urządzenia Canon. Poniżej zamieszczamy treść oświadczenia.

Huawei Oświadczenie: obraz wykonany za pomocą Canon

[Warszawa, 8 lipca 2016 r.] Na jednym z naszych kanałów w mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie, które nie zostało wykonane za pomocą smartfona Huawei P9. Obraz ten powstał podczas nagrywania reklamy Huawei P9. Ze względu na jego walory artystyczne zdecydowaliśmy się go udostępnić, aby był inspiracją dla członków naszej społeczności.
Przyznajemy, że powinniśmy zwrócić większą uwagę na czytelny opis przy tej fotografii. Nigdy nie było naszą intencją wprowadzić w błąd odbiorców, za co najmocniej przepraszamy. Informujemy, że wpis został usunięty.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.