4 aplikacje, które pomogą Ci wytrwać w noworocznych postanowieniach

źródło: shutterstock.com

Postanowienia noworoczne mają to do siebie, że często nie wychodzą ze sfery planów. Można jednak spróbować ich dotrzymać, pomagając sobie… aplikacjami!

Nic nie zacznie się bez pierwszego kroku, ale wykonanie go to jeszcze nie wszystko. Styczeń dobiega końca – ilu z Was udało się dotąd dotrzymać postanowień noworocznych? Aby wytrzymać w postanowieniu i osiągnąć cel niezbędne są kontrola i motywacja. Z kolei, aby wypracować sobie dobre przyzwyczajenia lub wyplenić te złe, warto skorzystać z technologicznego wsparcia.

Rzuć palenie

Wiele osób chce w nowym roku wyrwać się z nałogu i rzucić palenie. Chyba każdy, kto zna choć jednego palacza wie, że nie jest to łatwe. Gdy silna wola nie wystarcza, w odzwyczajeniu się od wychodzenia na dymka może pomóc aplikacja Rzuć palenie.

źródło: play.google.com

Po uruchomieniu narzędzia należy uzupełnić dane o nałogu – liczbę wypalanych dziennie papierosów, liczbę papierosów w paczce, lata palenia oraz średnia cenę za paczkę. Od tej pory ekran główny aplikacji będzie pokazywał uzyskane wyniki. Dodatkowo, w aplikacji można prowadzić dziennik, w którym zamieszcza się informacje o samopoczuciu oraz liczbie nikotynowych zachcianek danego dnia.

Aplikacja podtrzymuje motywację dzięki uzupełnianemu na bieżąco wykazowi odzyskanego zdrowia oraz zaoszczędzonych pieniędzy.

źródło: play.google.com

Pobierz na Android

Przypomnienie wypij wodę

Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu to dobre samopoczucie, więcej siły do działania, bystrość umysłu i zdrowy organizm. Mimo świadomości wielu zalet picia wody, mnóstwo osób ma problem z przyjmowaniem jej w odpowiedniej ilości. W odpowiedzi na ten problem stworzono aplikację Przypomnienie wypij wodę.

źródło: play.google.com

Wylicza ona właściwą ilość płynów do wypicia, a następnie pomaga w realizacji dziennych planów. W ustawieniach możemy wybrać pojemność szklanki i jednym kliknięciem dodać wybraną ilość napoju do pasku postępu.

W przypadku, gdy użytkownik zapomni o kolejnej porcji, aplikacja wyśle mu przypomnienie. Są one w pełni edytowalne, dlatego można ustawić ich częstotliwość, głośność oraz pominięcia w przypadku wypicia wymaganej porcji przed czasem. Dostępne są również raporty, dzięki którym można śledzić swoje osiągnięcia.

źródło: play.google.com

 

Pobierz na Android

Money Lover – zapanuj nad budżetem

Dla osób, które chcą wreszcie zapanować nad wydatkami i nauczyć się zarządzać swoim budżetem, stworzono aplikację Money Lover. To proste narzędzie dysponuje wyborem funkcji, które z powodzeniem zastąpią notatnik, arkusze kalkulacyjne i trzymaną w szufladzie stertę paragonów. Opcje, z których można korzystać, to m.in.:

  • Zarządzanie portfelami i kontami
  • Zapisywanie pojedynczych wydatków
  • Ustalanie wydatków cyklicznych
  • Raporty wydatków
  • Skaner paragonów
  • Ustalanie budżetów na konkretne cele
  • Monitorowanie oszczędności
  • Menedżer rachunków

    źródło: moneylover.me

 

Dzięki temu z łatwością można kontrolować swoje pieniądze, namierzyć niepotrzebne wydatki, efektywniej powiększać swoje oszczędności i przestać spóźniać się z płaceniem rachunków.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Śledzenie Nawyków Loop – wypracuj dobre przyzwyczajenia

Ostatnia propozycja to uniwersalna aplikacja, która pomaga wypracować dobre nawyki. Nieważne, czy chcesz jeść 5 porcji warzyw dziennie, nauczyć się co godzinę odchodzić od komputera czy przyzwyczaić się do regularnego biegania – Śledzenie Nawyków Loop pomoże we wszystkim!

źródło: play.google.com

Do aplikacji możesz dodać każde przyzwyczajenie, które wymaga regularnego powtarzania pewnych czynności. Utrzymując ich częstotliwość na właściwym poziomie umacniasz swój nawyk, a postępy możesz monitorować dzięki czytelnym wykresom. Dzięki elastycznym ustawieniom harmonogramu można przypisać powtórzeniom nawet bardzo zaawansowaną częstotliwość – np. 3 razy w tygodniu, 1 raz co 3 dni itp. Dla każdego z nich można także ustawić powiadomienia. Warto wspomnieć, że ta darmowa aplikacja jest pozbawiona reklam.

źródło: play.google.com

Pobierz na Android

Mobilne motywatory

To tylko cztery z setek propozycji. Rynek aplikacji mobilnych rozwija się bardzo prężnie, a zdolni programiści wypuszczają coraz to nowe, przydatne aplikacje. Dzięki nim monitorowanie efektywności, motywowanie się do aktywności fizycznej, analizowanie wydatków oraz wiele innych czynności stają się banalnie proste. Jeśli tylko poświęcisz kilka minut na poszukiwania, z pewnością znajdziesz coś, co ułatwi Ci wytrwać w postanowieniach!


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.