Zimowy przegląd taryf polskich operatorów

fot. © kjekol - Fotolia.com

fot. © kjekol - Fotolia.com

fot. © kjekol – Fotolia.com

Jakie taryfy przygotowali dla nas operatorzy na drugą połowę zimy? Poświąteczny zastój to jeden z najbardziej martwych okresów w handlu. Zobaczmy zatem, co oferują nam w tym roku poszczególni operatorzy, jak zamierzają przyciągnąć do siebie nowych klientów.

Oto jak przedstawiają się oferty abonamentowe na telefon komórkowy dla osób prywatnych. W celu porównania przyjęliśmy średni przedział abonamentu około 30-55 zł, zaznaczając opcję „chcę nowy numer”, nie uwzględniliśmy też wszystkich opcji u każdego operatora, wybierając te najkorzystniejsze naszym zdaniem. Jak się okazało T-mobile i Play po raz kolejny wyprzedzają konkurencję w liczbie darmowych minut. Pisaliśmy już o tym tutaj.

T-mobile

Wciąż jedna z najtańszych ofert w Polsce. T-mobile zasadniczo oferuje dwa rodzaje abonamentów: te skierowane do osób posiadających już smartfona i tych bez telefonu. Za abonament bez telefonu w kwocie 39,90 zł otrzymujemy nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich sieci. Cena internetu zależna jest od ilości zużytych danych (przykładowo 250MB-1GB 15 zł), ale nie przekroczy ona 30 zł. W pakiecie o 10 zł wyższym dostajemy dodatkowo 2GB internetu do wykorzystania. Opcjonalnie możemy wybrać ofertę za 39,90 z ograniczoną liczbą minut, ale dodatkowym internetem. T-mobile posiada w tym względzie dość elastyczną ofertę.

W ofercie z urządzeniem za 39,90 otrzymujemy 400 minut do wszystkich, natomiast nielimitowane smsy lub 500MB danych kosztuje dodatkowo 10 zł. Z ciekawszych urządzeń za 1 zł mamy do wyboru m.in.: Nokię Lumię 520 (oferta wyprzedażowa), Sony Xperię J, Xperię miro i Xperię tipo. W wyższym abonamencie za 59,90 zł T-mobile zapewnia gwarancję najtańszych smartfonów na start albo zwrot różnicy.

fot. t-mobile.pl/oferta/abonament/

fot. t-mobile.pl/oferta/abonament/

Play

Nieustająco promuje swoją FORMUŁE 4.0, która również należy do najlepszych w tym zestawieniu. Do wyboru mamy dwie taryfy tańszą 35,98 zł i droższą – 55,98 zł. W obu dostajemy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, nielimitowane smsy za dodatkowe 10 zł, a pakiet internetu 2GB za 20 zł. Ponadto w droższej wersji do wyboru mamy sporo urządzeń mobilnych, bo zamiast smartfonu możemy wziąć tablet lub słuchawki. Wśród telefonów za 1 zł znajdziemy m.in.: Nokię Lumia 520 oraz LG Swift L3 II.

fot. play.pl

fot. play.pl

Orange

W Orange po świętach bez większych zmian. Operator wciąż kusi ofertami z pakietami różnych urządzeń, jednak czasami korzystniej wyjdzie zakupić osobno te urządzenia a skorzystać z tańszego abonamentu. Warto zawsze taką ofertę przekalkulować wcześniej. W abonamencie za 49,90 zł w taryfie Smart Plan Multi otrzymujemy 120 minut do wszystkich, czyli bardzo mało w porównaniu do konkurencji, ale ciekawsze urządzenia (w tym drukarki, kamerkę, aparat, Kindle czytnik). Za 1 zł możemy wziąć chociażby Sony Xperie E lub LG Swift L5 II a za 49 zł dopłaty już Samsunga Galaxy S III Mini.

Spośród taryf dla bardziej rozmownych, posiadających telefon można wybrać ofertę „Rozmowy bez limitu” za 44,43 zł, która de facto oferuje nam 350 minut do wszystkich sieci oraz nielimitowane rozmowy w Orange. Oferta jednak może okazać korzystna w pakiecie Orange Open dla osób korzystających np. z Neostrady, wtedy cena abonamentu wynosi 24,99 zł.

fot. orange.pl

fot. orange.pl

Plus

Chwali się pakietami: tablet + smartfon w ofercie OBA MA. Podobnie jednak jak w przypadku Orange warto rozważyć zasadność kupowania obu urządzeń. W abonamencie za 54,90 zł otrzymujemy 200 minut do wszystkich, 1 GB danych oraz nielimitowane rozmowy do sieci PLUS (nielimitowane smsy to dodatkowe 7 zł miesięcznie). Za 1 zł dostaniemy m.in. Sony Xperię E, LG Swift L3 II, L5 II i LG Swift L7 II, Nokię Lumię 520, czyli całkiem przystępny wybór telefonów. Dla posiadających już telefon do rozważenia będzie oferta „Gadasz Bez Limitu” tylko SIM: nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich kosztują jednak 89 zł (bez internetu).

fot. plus.pl

fot. plus.pl


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.