Czy popularność operatora oznacza dobrą ofertę dla klienta?

fot. © Schlierner - Fotolia.com

fot. © Schlierner - Fotolia.com

fot. © Schlierner – Fotolia.com

Strona internetowa Play jest odwiedzana przez największą liczbę polskich internautów. Na drugim miejscu znalazł się Orange, na trzecim – T-mobile, a na czwartym Plus. Orange króluje wśród starszych, a Play wśród młodszych – wynika z porównania Gemiusa.

Gemius porównał ruch na stronach operatorów komórkowych w Polsce. Z analiz wynika, że w lipcu 2013 roku najwięcej polskich internautów odwiedziło stronę internetową Play (blisko 3,4 mln. użytkowników). Na drugim miejscu znalazła się strona Orange, którą odwiedziło ponad 3 mln. internautów, a na trzecim – T-mobile, którego strona zainteresowała prawie 2,4 mln. serfujących po sieci. Witryna czwartego w zestawieniu Plusa trafiła do nieco ponad 2 mln. użytkowników.

– Wysoka pozycja Play nie dziwi. Marka ta jest obecna w mediach, a jej oferta i forma komunikacji skierowana jest do ludzi młodych, czyli do grupy wiekowej mającej najsilniejszą reprezentację w Internecie – mówi Krzysztof Łopuszyński, który w Gemiusie odpowiada m.in. za współpracę z operatorami komórkowymi.

fot. gemius.pl

fot. gemius.pl

Dane pokazują, że strona Play ma największy zasięg wśród osób w wieku 20 – 29 lat. W tej grupie na drugim miejscu pod względem zasięgu jest Orange, a na trzecim Plus. Wśród starszych internautów, po 50. roku życia króluje natomiast Orange. Drugie miejsce pod względem zasięgu wśród użytkowników sieci w tym wieku ma witryna t-mobile.pl, trzecie zaś play.pl.

Jaka cena za pakiet „no limits”?

Pod względem cenowym najlepszą taryfę wydaje się oferować sieć telefonii komórkowej Play i T-Mobile. W ramach pakietu Nowa FORMUŁA 4.0 UNLIMITED w sieci Play w cenie abonamentu 29,99 dostajemy bowiem nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (z wyłączeniem telefonów stacjonarnyh), a za nielimitowane smsy zapłacimy 10 zł. Dodatkowo oczywiście można dobrać pakiety internetowy 2 GB za kwotę 20 zł. Podsumowując, za kwotę 59,99 zł otrzymujemy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci telefonii komórkowej, smsy i pakiet danych 2GB. Z kolei w T-mobile identyczny pakiet, jednak z umową na 24 miesiące (Play – 15 misięcy), otrzymamy za 49,99 zł.

W tej samej cenie abonamentu (49,99 zł) u konkurencji w Orange dostniemy nielimitowane rozmowy w Orange (ale tylko przez 4 miesiące!) i bezpłatne smsy do swojej sieci. Ponadto 200 minut (+40 minut ekstra) do wykorzystania „do wszystkich” oraz 0,5 GB danych w taryfie Smart Plan Multi. W sieci Plus będzie to odpowiednio za kwotę 54,90 zł – 200 minut do wszystkich sieci, nielimitowane rozmowy w Plus i 1GB danych.

Podane ceny pochodzą z danych uzyskanych na stronie operatora w ofercie dla nowych klientów, bez telefonu. Większość oeratorów oferuje dodatkowe upusty w przypadku łączenia pakietów lub podpisania dodatkowej umowy na internet. Szczegółowe dane można znaleźć na stronach operatorów lub w zestawieniu przygotowanym przez portal abonamenty.pl dla taryf „no limits”.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.