4 startupy, o których może być głośno

fot. © Sergey Nivens - Fotolia.com

fot. © Sergey Nivens  - Fotolia.com

fot. © Sergey Nivens – Fotolia.com

Prezentujemy listę czterech inspirujących startupów, które mogą stać się niedługo hitami. Co więcej, trzy z nich mogą w przyszłości zostać wykupione przez Google. Z nowymi aplikacjami zadbamy o nasze zdrowie, bezpieczeństwo, szybkość obsługi i lepiej wykorzystamy możliwości wideo.

Fibit – monitor aktywności fizycznej

Producenci sportowego trackera i aplikacji Fibit postanowili zadbać o nasze zdrowie. Po założeniu własnego konta w serwisie fibit.pl możemy analizować naszą aktywność fizyczną (np. ilość kroków), ale także nawyki żywieniowe (np. kalorie). Wszystkie dane Fibit przedstawia w czytelnych wykresach. Dodatkowo mamy możliwość porównywania swoich wyników z rezultatami uzyskanymi przez znajomych w skali jednodniowej, miesięcznej czy rocznej.

Pobierz (Android)
Pobierz (iOS)

fot. itunes.apple.com/us/app/fitbit

fot. itunes.apple.com/us/app/fitbit

Dropcam – pozostaw pod czujnym okiem

Aplikacja wideo Dropcam pozwala pozostać w kontakcie z miejscem, które jest nam bliskie, dając nam dostęp bezpośrednio z telefonu do zainstalowanej w tym miejscy kamery wideo. Dzięki temu możemy zajrzeć bezpośrednio do miejsc, gdzie są nasze dzieci lub zwierzęta, będąc na przykład w pracy.

Pobierz (Android)
Pobierz (iOS)

fot. itunes.apple.com/us/app/dropcam

fot. itunes.apple.com/us/app/dropcam

GoPro – zdalnie kontroluj kamerę w ruchu

GoPro to jedna z czołowych firm na rynku przechwytywania obrazu. Jej aplikacja na urządzenia mobilne pozwala korzystać z naszego smartfona lub tabletu jako pilota do oddalonej kamery wideo. Nasze urządzenie może w ten sposób w pełni kontrolować obraz i wszystkie funkcje podłączonej za pośrednictwem Wifi kamery. Na razie jednak aplikacja współpracuje głównie z kamerami marki Go Pro.

Pobierz (Android)
Pobierz (iOS)

fot. itunes.apple.com/us/app/gopro-app

fot. itunes.apple.com/us/app/gopro-app

Google Gesture Search – gesty w telefonie

Obsługa telefonu za pomocą gestów na pewno przyśpiesza proces korzystania z niego. Pełna kontrola urządzeń mobilnych przy użyciu gestów to zapewne przyszłość. W tym zakresie Google może uczyć się od Thalmic Labs, ekspertów w zakresie technologii wykorzystujących gesty i ruch. Tymczasem z pomocą aplikacji Google możemy przeszukiwać dane w telefonie (aplikacje, kontakty, pliki z muzyką itp.) szybko rysując jedynie pierwszą literę poszukiwanego hasła. Następnie wyszukiwarka wyświetli nam wyniki.

Pobierz (Android)

fot. play.google.com/store/apps

fot. play.google.com/store/apps


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.