Sticky AI – nowa aplikacja od Prismy, która tworzy naklejki ze zdjęć

fot. itunes.apple.com

Sticky AI, czyli nowa aplikacja od Prismy, przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji zamieni nasze selfie w naklejki. Dzięki niej udostępnimy je w komunikatorze lub zapiszemy w rolce aparatu.

Firma Prisma Lab w ubiegłym roku wkroczyła z sukcesem na rynek mobilny z aplikacją Prisma. Zawirowania wokół zagrożenia prywatności oraz fałszywych aplikacji podszywających się pod nią zostały już zapomniane i jak czytamy na TechCrunch, ma ona obecnie około 10 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Kilka dni temu jej twórcy postanowili zaprezentować użytkownikom nowość. Aplikacja Sticky AI zmienia zdjęcia w stylizowane naklejki w wersji nieruchomej lub animowanej. Automatycznie wycina ze zdjęć ludzką sylwetkę tak, aby stworzyć z niej grafikę bez tła, która może ona funkcjonować osobno. Wytrenowane sieci neuronowe rozpoznają rożne obiekty i odszukują na zdjęciu człowieka. Możemy zrobić zdjęcie bezpośrednio w aplikacji lub wybrać już istniejące z rolki aparatu. Na powstałą naklejkę nałożymy tekst lub zwiększymy jej rozmiar. Co więcej, aplikacja umożliwia także tworzenie gifów. Przytrzymując dłużej przycisk podczas robienia zdjęcia aplikacja tworzy z zebranych klatek animację.

fot. itunes.apple.com

fot. itunes.apple.com

Naklejki możemy wykorzystać przy komunikacji za pomocą WhatsApp, WeChat, Messengerze, Snapchata, Apple iMessage oraz Telegrama. Aplikacja jest dostępna od kilku dni, bezpłatnie dla użytkowników z systemem iOS, a w najbliższym czasie ma pojawić się w sklepie z aplikacjami dla posiadaczy telefonów z systemem Android.

Sticky AI wpisuje się w trend komunikacji wizualnej za pomocą naklejek i gifów, więc może spodobać się użytkownikom, szczególnie tym młodym. Czy jednak okaże się tak popularna jak sama Prisma? Przekonamy się niebawem.

Pobierz na iOS


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.