Rośnie liczba iPhone’ów i iPadów w Europie

fot. bank zdjęć shutterstock.com

Analizy przeprowadzone przez Gemius wykazały, że wzrasta odsetek odsłon stron www w krajach europejskich wykonywanych za pomocą urządzeń z systemem Apple’a. Gdzie najbardziej popularny jest iOS? Jak na tle innych krajów wygląda Polska?

W trzech spośród 14 analizowanych krajów odsetek odsłon na urządzeniach z iOS osiągnął w maju 2017 roku wynik dwucyfrowy (źródło: gemiusPrism). Rekordzistą jest Turcja, gdzie co piątą odsłonę krajowych stron www wykonano na urządzeniu z systemem Apple’a (19,4 procent). Wysokie wyniki odnotowano także w Rumunii (10,9 procent) i Chorwacji (10 procent). W maju 2017 roku najmniej popularny iOS był na Ukrainie (3,9 procent odsłon), Białorusi (4,5 procent) oraz w Serbii (4,6 procent).

Polska na tle innych rynków

Spośród 14 analizowanych rynków Polska plasuje się na 10 miejscu pod względem odsetka odsłon w sieci wykonywanego na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS. To również jeden z rynków, w którym nastąpił wzrost odsetka odsłon ─ z 5,2 procent w maju 2016 roku do 5,6 procent w maju 2017 roku.

fot. gemius.pl

fot. gemius.pl

Największy wzrost w Turcji

Porównując dane za maj 2016 i 2017 roku, największy wzrost odsetka odsłon na urządzeniach z iOS-em nastąpił w Turcji. Udział odsłon wzrósł tam z 15,1 do 19,4 procent. Wzrosty były też widoczne w pozostałych krajach ─ za wyjątkiem Rosji, gdzie w analizowanym okresie nie odnotowano zwiększenia liczby odsłon na urządzeniach z iOS.

W analizie porównano dane z maja 2016 i 2017 roku dotyczące odsłon krajowych stron internetowych wykonywanych na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS: w Polsce, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Rumunii, Rosji, Serbii, Turcji, na Słowacji, a także na Łotwie, Litwie, Węgrzech, Białorusi i Ukrainie.

Źródło: informacja prasowa Gemius


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.