Akcja “Ratujmy Trójkę” przyniosła efekty. Być może nie spowodowało to oczekiwanego rezultatu, ale sprawiło, że powstało Radio Nowy Świat. To miejsce dla wszystkich, którzy tęsknili za dobrą muzyką. I to online.
Stworzone przez ludzi kochających radio
Po tak zwanej “Aferze Trójki”, w sieci pojawiła się akcja o nazwie “Ratujmy Trójkę”. I chociaż nie przyniosła ona oczekiwanych rezultatów, nie okazała się również bezskuteczna. Dziennikarze uwielbiani przez słuchaczy stworzyli bowiem nowe radio internetowe o nazwie Radio Nowy Świat. Za jego powstanie odpowiedzialni są: Magda Jethon, Anna Krakowska, Wojciech Mann, Jan Chojnacki, Krzysztof Łuszczewski. Wszystko było możliwe, dzięki zbiórce na ten cel, ogłoszony w serwisie Patronite. Jak się okazało, słuchacze tak bardzo pragnęli ponownie usłyszeć te głosy, że zakończyła się ona ogromnym powodzeniem. Jak czytamy na stronie radia:
Założony cel ogłoszonej w serwisie Patronite zbiórki, którego osiągnięcie pozwalałoby na uruchomienie radia w ograniczonej formie, został osiągnięty dzięki rekordowemu wsparciu słuchaczy w niecałą dobę. Co więcej, okazało się, że ogłoszona przez nas potrzebna kwota została zwielokrotniona Państwa hojnością, a co za tym idzie – pozwoliła na stworzenie własnego zespołu serwisantów, reporterów oraz poszerzenie redakcji muzycznej.
Co więcej, już pierwszego dnia, liczba słuchaczy wyniosła prawie pół miliona.
Radio internetowe dla wszystkich
W Radiu Nowy Świat usłyszymy ten sam rodzaj dobrej muzyki, która jest nam znana z Trójki. Dostęp do niego również nie jest ograniczony, a wręcz przeciwnie. Słuchać radia możemy na:
- Open FM
- WP Pilot
- radio.garden
- frontier-nuvola.net
- airable.radio
- radio-browser.info
- sonos.com (po wklejeniu bezpośredniego linku do streamu)
- Yamaha MusicCast
- myTuner
- Radio-polska.pl
- TuneIn
Ale również na Radio+, za pośrednictwem aplikacji mobilnych dostępnych na iOS i Androidzie, czy po prostu strony internetowej Radia.
Wejdźcie i koniecznie zapoznajcie się z propozycjami nowej, internetowej stacji radiowej. Zwłaszcza, jeżeli byliście stałymi słuchaczami głosów założycieli.