Najnowszy Samsung również może zostać pozbawiony ładowarki

źródło: unsplash.com

Ładowarka będzie, czy nie będzie? To pytanie zadają sobie ostatnio fani iPhone’a. Od niedawna mogą do nich dołączyć sympatycy Samsunga. Oto jaki jest powód takiej decyzji.

Telefon bez ładowarki

Znacie to uczucie, gdy rozpakowujecie nowy telefon, włączacie a tu nagle okazuje się, że bateria jest na wyczerpaniu? Taka sytuacja ma miejsce praktycznie w większości przypadków, a remedium okazuje się być ona…ładowarka. Niestety, jak się okazuje, już kolejny gigant technologiczny postanowił z niej zrezygnować. Powodem ma być ograniczenie odpadków oraz fakt posiadania już przez użytkowników odpowiedniego rodzaju ładowarki. A co jeżeli jej nie ma? Musi ją zakupić oddzielnie. Tym samym użytkownik traci kolejne pieniądze, a producent zyskuje na sprzedaży. Tę decyzję, jako pierwszy podjął producent iPhone’a – firma Apple. Na początku, w ślad za konkurentami, popularne jabłuszko zrezygnowało z dołączania do opakowania słuchawek, a teraz może w pudełku zabraknąć również ładowarki. O tych brakach pisaliśmy jakiś czas temu w artykule: Czego możemy się spodziewać po nowym iPhonie 12?I chociaż sami użytkownicy niezbyt przychylnie podeszli do tej decyzji, to konkurentom bardzo przypadła ona do gustu.

Samsung w ślad za Apple

W serwisie mashable.com, co jakiś czas pojawiają się doniesienia o najnowszych modelach Samsunga, który ma być największym konkurentem dla iPhone’a 12. I chociaż takie przewidywania nie są niczym potwierdzone i nic nie wskazuje na to, aby fani iPhone’a chcieli zrezygnować ze swojego smartfona na rzecz Samsunga i na odwrót, to jest coś, co będzie łączyć najnowsze urządzenia tych marek – brak ładowarki. Samsung postanowił bowiem również zrezygnować z tego, jak twierdzi producent, zbędnego dodatku. Będzie to robić stopniowo. Na ten krok przygotował również osoby zajmujące się produkcją ładowarek dla firmy. Jak donosi mashable, w związku z pandemią, Samsung zapytał, czy takie działanie nie spowoduje kłopotów w firmie zewnętrznej. Co więcej, ładowarki mają być wycofywane z opakowań stopniowo i pierwsze jej braki zauważą nabywcy najnowszego modelu od Samsunga. I ten widok na pewno ich nie zadowoli. Jak z tym niezadowoleniem poradzą sobie obie firmy? Specjaliści przewidują specjalne kupony lub inne dodatki. Jednak jak będzie naprawdę, zobaczymy podczas premiery obydwu urządzeń.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.