Oto Galaxy A9 – pierwszy na świecie smartfon wyposażony w poczwórny tylny aparat

źródło: samsung.com

Samsung zaprezentował Galaxy A9. To pierwszy jak dotąd smartfon, który posiada aż cztery tylne obiektywy. W Polsce dostępny będzie w połowie listopada. Co przedtem warto o nim wiedzieć?

W ekscytującym, połączonym świecie, w którym chwile i wspomnienia – od zwyczajnych po niecodzienne – są natychmiast rejestrowane i udostępniane, smartfon to coś więcej niż tylko telefon. Dlatego właśnie Galaxy A9 wyposażony jest innowacje w dziedzinie aparatów fotograficznych firmy Samsung.

Innowacyjny poczwórny aparat tylny

Galaxy A9 umożliwia wykonywanie dynamicznych i pięknych zdjęć bez wysiłku. Cztery obiektywy pozwalają jeszcze skuteczniej rejestrować, tworzyć i udostępniać piękne fotografie.

  • Obiektyw z 2x zoomem optycznym umożliwia uzyskanie niesamowitych i bogatych w szczegóły zbliżeń.
  • Szerokokątny obiektyw Ultra Wide 120°umożliwia uchwycenie świata bez ograniczeń.
  • Optymalizator ujęć wspierany przez sztuczną inteligencję pomaga wykonać zdjęcia, błyskawicznie identyfikując obiekt i odpowiednio dostosowując ustawienia, aby uzyskać jak najlepsze ujęcie.
  • Obiektyw głębi Depth Lens daje swobodę ręcznego ustawienia głębi ostrości i wyostrzenia fotografowanego obiektu, dzięki temu łatwiej uzyskać wspaniałe, profesjonalnie wyglądające ujęcia.
  • Dzięki 24-megapikselowej matrycy obiektywu głównego, aparat Galaxy A9 umożliwia wykonanie wyraźnych i jasnych zdjęć zarówno w jaskrawym, jak i słabym oświetleniu.

źródło: samsung.com

Wyjątkowa wydajność przez cały dzień

źródło: samsung.com

Bateria o pojemności 3720 mAh pozwala jeszcze dłużej cieszyć się wydajnością Galaxy A9. A za sprawą pamięci masowej urządzenia wynoszącej 128 GB, rozszerzanej o kolejne 512 GB (przy pomocy sprzedawanej oddzielnie karty MicroSD) można rejestrować wszystko bez ograniczeń.

Galaxy A9 zaprojektowano tak, by poprawiał wygodę życia użytkownikom, dlatego urządzenie oferuje usługi takie jak Samsung Health i umożliwia korzystanie z wielu ułatwień w zakresie wielozadaniowości, w tym App Pair.

Pierwszorzędne wzornictwo

Bazując na bogatym doświadczeniu firmy Samsung w dziedzinie wzornictwa, Galaxy A9 zaprojektowano w trzech wyjątkowych kolorach: Caviar Black, Lemonade Blue i Bubblegum Pink. Dostępne kolory mogą jednak różnić się w zależności od kraju. Eleganckie i ergonomiczne urządzenie o tyle ze szkła 3D zakrzywionego w celu nadania poczucia wysokiej jakości znakomicie leży w dłoni.

Specyfikacja smartfona

Galaxy A9 posiada wyświetlacz 6,3” Full HD + Super AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2220. Jego wymiary to 162,5 x 77 x 7,8 mm. Urządzenie posiada ośmiordzeniowy procesor, 6 GB RAM pamięci oraz 128 GB pamięci masowej, a także gniazdo MicroSD pozwalające rozszerzyć ją nawet do 512 GB. System operacyjny na który działa to Android 8.0 znany szerzej jako Oreo.

Obiektywy mają zaś kolejno – główny, głębi oraz przedni mają 24 piksele, teleobiektyw 10 megapikseli, a ultraszeroki 120° oraz 8 megapikseli.

Smartfon będzie dostępny w Polsce w połowie listopada.

Źródło: na podstawie informacji prasowej Samsunga


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.