LG stworzyło ekran z najcieńszą ramką na świecie

Zapowiada się gratka dla miłośników technologii w urządzeniach mobilnych, a zarazem mały przełom w konstruowaniu ekranów, przynajmniej w przypadku LG. Południowokoreańskie firma stworzyła pierwszy na świecie ekran w telefonie z ramką o szerokości 0,7 mm. Technologia została nazwana „Neo Edge” i z pewnością zostanie wykorzystana w oczekiwanych nowych modelach tego producenta.

Czytaj więcej...

Jakie tablety kupują Polacy?

Wielkość ekranu oraz producent to najważniejsze kryteria, którymi kierują się klienci przy wyborze tabletów. Samsung wciąż jest najpopularniejszą marką, a najchętniej wybieranym rozmiarem ekranu jest 10 cali. Tak wynika z raportu specjalnego Skąpiec.pl, badającego preferencje zakupowe polskich internautów poświęconego tematowi tabletów.

Czytaj więcej...

LCD czy OLED w urządzeniu mobilnym? Zobacz, który ekran zrealizuje Twoje potrzeby

Ekran jest jednym z najważniejszych elementów naszych urządzeń mobilnych, stąd wybór pomiędzy dwoma wiodącymi technologiami może sprawiać trochę kłopotu. Chociaż OLED to prawdopodobnie przyszłość, wciąż bardzo dobrym rozwiązaniem okazują się ekrany LCD, które niejednokrotnie sprawdzają się lepiej w niewielkich urządzeniach mobilnych.

Czytaj więcej...