Microsoft ulepsza oprogramowanie do komunikacji grupowej

źródło: shutterstock.com

Home Office wymaga narzędzi komunikacji, które nie zaburzą pracy nad bieżącymi zadaniami. Jednym z rozwiązań bardzo często staje się oprogramowanie oferowane przez zespół Microsofta. Dlatego też gigant postanowił je ulepszyć.

Ulepszenia komunikatora

Z komunikatorów od firmy Microsoft korzysta w wyniku pandemii coraz więcej osób. W związku z tym, gigant postanowił dodać kilka funkcji, aby praca zdalna była przyjemniejsza i lepsza pod względem jakości. W związku z tym, w Microsoft Teams możemy teraz wytłumić szumy, które ściąga mikrofon naszego urządzenia oraz wykorzystać nową funkcję o nazwie “podnieś rękę”. Polega ona na tym, że gdy inna osoba mówi, a Ty masz do niej pytanie, klikasz ten przycisk, po czym dostajesz lub nie prawo głosu. Przypomina to poniekąd szkolną ławkę, ale na pewno sprawdzi się podczas rozmów z naszymi współpracownikami. Ale to nie wszystko! Podczas rozmowy video, będziemy mogli również prowadzić konwersację na chatcie oraz odczytywać je nawet w trybie offline. Wszystko dzięki wyskakującemu okienku komunikatora:

źródło: thenextweb.com

Skąd taka decyzja?

Użytkowników, którzy są aktywni na komunikatorach firmy Microsoft przybywa. Jak czytamy na stronie thenextweb.com, gigant poinformował 11 marca, że liczba tych użytkowników wynosiła 32 miliony, natomiast tydzień później wzrosła do 44 milionów. I trzeba przyznać, że nie widać tego, aby Microsoft chciał wykorzystać tę sytuację na swoją korzyść, gdyż na potrzeby zwiększonej pracy zdalnej zostały zniesione limity członkostwa w wersji bezpłatnej, wprowadził funkcję umożliwiającą planowanie i zarządzanie wirtualnymi spotkaniami, a także umożliwi bezpłatne subskrypcje wersji premium w ciągu sześciu miesięcy. A jak to wpłynie na komfort naszej pracy zdalnej, okaże się zapewne w ciągu najbliższych dni.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.