Google połączy OS Chrome i Androida w jeden system!

fot. CC0 Public Domain

Według najnowszych doniesień Wall Street Journal, Google już wkrótce połączy system operacyjny Chrome, używany w osobistych komputerach z Androidem, dostępnym w urządzeniach mobilnych. 

Google chce teraz rządzić na wszystkich frontach jednym narzędziem. Smartfony, tablety, notebooki, laptopy. Wszystko to już wkrótce będzie zarządzane jednym i tym samym oprogramowaniem.

Gigant IT planuje upublicznić swoje dzieło już w 2017 roku. Chrome OS nadal będzie dostępny dla innych firm, ale Google skupi się rozszerzeniu Androida do laptopów.

Choć dla nas, konsumentów nie będzie to miało większego znaczenia, dla branży technologicznej będzie to monumentalny krok w przód. Android, przejęty przez Google 10 lat temu, stał się tą usługą, która ma być dostępna wszędzie, ma spełniać wszystkie potrzebne warunki i rządzić światem mobilnym i desktopowym.

Zakładając, że doniesienia Wall Street Journal są prawdziwe, “następny” i jedyny system operacyjny Android będzie działał zarówno na urządzeniach mobilnych jak i desktopowych, będących przecież korzeniami samego Google, a jego wczesną wersję firma zaprezentuje już w przyszłym roku.

Taki ruch ze strony Google zdecydowanie zjednoczy wysiłki włożone w kwestie związane z programowaniem, a ponadto sprawi, że platforma będzie o wiele atrakcyjniejsza dla programistów firm trzecich. Jak będzie, pewnie zobaczymy już wkrótce, ale chyba musimy przyznać Google, że to naprawdę duży krok w przód dla firmy. I technologii.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.