Nowa funkcja Instagrama właśnie zadebiutowała!

fot. Public Domain CC0

Instagram znowu zaskoczył swoich użytkowników. Tym razem nową funkcją w sekcji “Explore”, która pojawiła się w halloween u amerykańskich Instagramowiczów. Kiedy będzie u nas?

Nowa funkcja pojawiła się w halloweenowy wieczór w sekcji Explore i zaprosiła użytkowników do “obejrzenia Halloween”. Po kliknięciu na button, pojawiły się filmiki z Zachiem Kingiem, popularnym w mediach społecznościowych komikiem, modelką Heidi Klum szykującą się na swoją zabawę halloweenową, a także z astronautą Scottem Kellym, który postanowił się przebrać podczas swojej misji.


Generalnie funkcja mocno przypomina Snapchatowe MyStory oraz Moments z Twittera. Jej głównym celem jest odtwarzanie filmików powiązanych z konkretnym dniem, wydarzeniem czy ważnym dla społeczności świętem. Jak sama firma przyznaje, “nowa funkcja jest zupełnie inną metodą na poznanie wydarzeń i ważnych momentów tak, jak widzi to społeczność Instagrama.”

Każdy wideoklip, który się skończy, następujący po nim odtwarza się automatycznie. Użytkownik może też oglądać filmy dokładanie tak jak dotychczas oglądał zdjęcia, czyli przesuwając Instagramowego news feeda i klikając w button odtwarzania.

Nowa funkcja wideo, która póki co nie ma oficjalnej nazwy, dostępna jest dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, ale firma już zapowiada, że wkrótce rozszerzy ją na kolejne państwa tak, aby przy ważnych wydarzeniach każdy użytkownik mógł z niej korzystać.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.