Kontrolowanie wydatków i planowanie domowego budżetu pozwala zachować płynność finansową, a nawet oszczędzić niemałe sumy. Panowanie nad finansami pozwala, w dłuższej perspektywie, zwiększyć własne poczucie bezpieczeństwa, podnieć komfort życia, a nawet spełniać najśmielsze marzenia.
Wiele osób do kontroli wpływów i wydatków używa Excela. To dobre narzędzie, ale wymaga systematycznego wpisywania wydatków do arkusza, co może być dość kłopotliwe. Dlatego lepszym rozwiązaniem są aplikacje do zarządzania wydatkami. Aplikacja w smartfonie pozwala niezwłocznie rejestrować wszelkie wydatki, tak aby potem nie trzeba było zaprzątać sobie nimi głowy. To z pewnością duże ułatwienie. A to nie wszystko, co mają do zaoferowania aplikacje do zarządzania wydatkami!
Szybki Budżet – aplikacja do kontroli wydatków
Aplikacja Szybki Budżet to bez wątpienia jedna z najciekawszych propozycji w zakresie kontrolowania stanu portfela. Synchronizacja z kontem bankowym oraz możliwość powiązania kilku urządzeń pozwala zarządzać budżetem całej rodziny przy minimalnym wysiłku i nakładzie czasu. Dane są prezentowane w formie czytelnych wykresów. Wydatki podzielone na kategorie pozwolą ocenić, na co wydajemy najwięcej. Nie zabrakło też kalendarza, który pozwala dostrzec, w jakich okresach czasu zarabiamy oraz wydajemy najwięcej. Być może słabym punktem są weekendy, okres wakacyjny albo czas wyprzedaży? Aplikacja na to pytanie odpowie!
1Money – aplikacja do śledzenia wydatków
Chcesz, żeby zarządzanie finansami osobistymi nie pochłaniało wiele uwagi? 1Money to aplikacja o podobnych funkcjach jak Szybki Budżet, ale wyróżnia się wyjątkowo łatwą, intuicyjną obsługą. Każdą transakcję można dodać z pomocą kilku kliknięć wpisując kwotę i wybierając kategorię wydatków. Zaletą aplikacji jest też automatyczna aktualizacja kursów walut, co spodoba się osobom często podróżującym.
Wallet
Aplikacja Wallet jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do zarządzania finansami osobistymi. Na uwagę zasługuje możliwość zsynchronizowania apki z kontami w około 4 tysiącach banków na całym świecie! Dzięki temu każda transakcja jest odnotowywana w aplikacji i inteligentnie klasyfikowana do odpowiedniej kategorii. Dostępne w Wallet zestawienia finansowe pozwalają kontrolować nie tylko bieżące wydatki i wpływy, ale też stan kont bankowych, kart kredytowych i debetowych oraz długów i kredytów. Aplikacja pozwala też na tworzenie list zakupów, aby uniknąć nieplanowanych wydatków, przypomina o płatnościach, a także obsługuje wiele walut.
Tricount – aplikacja do dzielenia się wydatkami
Dzielisz się opłatami za mieszkanie ze współlokatorami? Zdarza Ci się płacić rachunek za całą rodzinę lub grupę przyjaciół? Wybierasz się na wakacje ze znajomymi i czekają Was grupowe płatności? W takich sytuacjach z pewnością jest Ci trudno zapamiętać kto komu i ile powinien oddać pieniędzy. Z pomocą przychodzi aplikacja Tricount. Apka pozwala na stworzenie grup, dzięki czemu każdy użytkownik z pomocą swojego urządzenia może dodawać własne wydatki i kontrolować wspólne rozliczenie. Niezależnie od tego kto zapłaci za paliwo, hotel, jedzenie w restauracji czy bilety – z Tricount nikt nie będzie stratny!
Drivvo – aplikacja do śledzenia wydatków na paliwo
Drivvo jest aplikacją dedykowaną wydatkom związanym z eksploatacją pojazdów. Pozwala ona śledzić między innymi koszty tankowania paliwa, opłaty za przejazd, wydatki na myjnię, opłaty za parkowanie, naliczone mandaty i wydatki ponoszone na usługi serwisowe, ale policzy też zużycie paliwa i przebyte odległości. Kierowcy lubią Drivvo za czytelną mapkę, która ułatwia znalezienie stacji benzynowych z najlepszymi cenami paliw. Aplikacja umożliwia zarządzanie wieloma pojazdami, a także obsługuje samochody z dwoma bakami. Skorzystają z niej właściciele samochodów osobowych, ciężarówek czy też motorów.
Fuelio – aplikacja do kontrolowania wydatków na paliwo
Alternatywą dla Drivvo jest aplikacja Fuelio. Tu również mamy możliwość zarządzania wydatkami na paliwo, usługi serwisowe i koszty utrzymania pojazdu. Fuelio kładzie mocny nacisk na rejestrowanie tras z pomocą GPS, co pozwala na analizę kosztów przejechania wybranych tras, zużycia paliwa, średniej prędkości, czasu podróży itd. Wszystkie zebrane dane są prezentowane w wybranych jednostkach, na czytelnych wykresach.