Najlepsze sposoby na wymianę wyświetlacza w telefonie

Najlepsze sposoby na wymianę wyświetlacza w telefonie

Najlepsze sposoby na wymianę wyświetlacza w telefonie / fot. materiał od partnera

Artykuł sponsorowany

Jeżeli tutaj trafiłeś, to zapewne wyświetlacz w twoim telefonie został rozbity i nie wiesz, co z tym faktem zrobić. Niestety nierzadko tego typu usterka wiąże się z poważnymi kosztami finansowymi. Oczywiście można zapobiegać stłuczeniu ekranu, ale nawet specjalne etui czy dedykowane szkło hartowane nie gwarantuje 100% zabezpieczenia twojego smartfona.

Pamiętaj jednak, że pęknięcie wyświetlacza to nie koniec świata. Musisz przeanalizować dostępne na rynku sposoby naprawy i wybrać najkorzystniejszy. Czasem może się bowiem okazać, iż kupno nowego smartfona jest mniejszym wydatkiem niż naprawa starego.

Naprawa gwarancyjna rozbitej szybki

Dla osób, których telefony są stosunkowo nowe i mają nadzieję na naprawę w ramach gwarancji nie mamy zbyt dobrych wiadomości. W ogromnej większości przypadków uszkodzone wyświetlacze są wynikiem upadku urządzenia z wysokości. Takie zdarzenie kwalifikowane jest jako uszkodzenie mechaniczne i tym samym nie podlega naprawie gwarancyjnej. Innymi słowy mówiąc, pozostaje nam naprawa, za którą będziemy musieli stosownie zapłacić. Są jednak sytuacje, w których to serwis wykona wymianę za darmo. Dzieje się tak, gdy uprzednio wykupiliśmy tzw. rozszerzoną gwarancję lub ubezpieczenie ekranu. Takie usługi oferowane są zazwyczaj przez sieci komórkowe.

Samodzielna naprawa lub pomoc “złotej rączki”

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jak delikatne są współczesne smartfony. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Wiele osób przerabiało to na własnej skórze i zdecydowało się na samodzielną naprawę. Również Ty możesz postawić na tego typu rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że tego typu ingerencje mogą skończyć się utratą gwarancji, a więc lepiej byłoby gdyby twój smartfon był w tzw. okresie pogwarancyjnym. Samodzielna wymiana także wiąże się z kosztami. Nie dość, że na własną rękę musisz kupić zamiennik wyświetlacza, to również będziesz potrzebował specjalistycznych narzędzi. Można nabyć zestawy naprawcze, ale nawet z ich pomocą niezbędne do prawidłowej wymiany będą umiejętności manualne. Jeżeli nie jesteś pewien swoich zdolności, to możesz popytać wśród znajomych czy przejrzeć ogłoszenia. Być może jakiś majsterkowicz amator podejmie się tego zadania. Pamiętaj jednak, że wiąże się z tym ryzyko wymiany niezgodnej ze sztuką.

Wymiana wyświetlacza w firmie specjalistycznej

Smartfony stają się coraz bardziej smukłe i zgrabne, ale nie do końca idzie to w parze z ich wytrzymałością. Wraz z wzrostem popytu na naprawę wyświetlaczy powstało wiele firm, które specjalizują się w tej konkretnej dziedzinie. Jeżeli posiadasz popularny model smartfona, to bardzo możliwe, że będą posiadali dedykowany wyświetlacz na stanie i tym samym naprawa odbędzie się tego samego dnia. Przed oddaniem swojego telefonu w obce ręce, warto poczytać opinie na temat profesjonalizmu firmy. Podczas przeprowadzania wstępnej diagnozy dopytaj także o cenę wymiany, aby nie zostać negatywnie zaskoczonym.

Serwis w sklepie elektronicznym

Jeżeli nie masz zaufania do firm indywidualnych, to możesz również skorzystać z usługi wymiany w dużym sklepie z elektroniką użytkową. Dlaczego to właśnie tam warto wymienić swój wyświetlacz? Przede wszystkim mamy pewność, że usługa zostanie wykonana w pełni profesjonalnie. Nie ma tu mowy o oszczędzaniu na częściach, bo duże przedsiębiorstwa chcą zachować swoją reputację i rosnąć w oczach klientów. Wymiana wyświetlacza w telefonie może zostać przeprowadzona, na przykład, w sklepie Media Expert. Oddając tam swój sprzęt, masz pewność szybkiej i stosunkowo taniej naprawy, a także zachowania oryginalnej gwarancji. Wszystko dlatego, iż używane są tylko i wyłącznie oryginalne podzespoły. Wskutek tego otrzymujemy profesjonalnie naprawiony wyświetlacz i możemy cieszyć się idealną pracą naszego urządzenia.

Artykuł sponsorowany


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.