Akcesoria gamingowe do telefonu

Ręce trzymające telefon z włączoną grą.

źródło: shutterstock.com

Gry są jedną z najchętniej wybieranych aktywności na urządzeniach mobilnych. Wyprzedzają je tylko media społecznościowe wraz z komunikatorami oraz aplikacje do wykonywania i obróbki zdjęć, a także filmów. Nic więc dziwnego, że w branży mobile co rusz pojawiają się nowe akcesoria gamingowe do telefonu, pozwalające ich użytkownikom na jeszcze lepszą zabawę.

Niezastąpione akcesoria do grania na telefonie

Każdy, kto spędza dużo czasu na graniu w gry mobilne powinien zainwestować w kontroler, który znacznie ułatwi sterowanie. Wybierając kontroler warto zwrócić uwagę czy bez trudu dopasuje się zarówno do urządzenia, jak i do dłoni, zapewniając nawet długą rozrywkę bez zmęczenia. Liczy się długi czas pracy, a zatem wytrzymały akumulator. Dobrym przykładem jest NACON MG-X albo RAZER Junglecat. Pomiędzy uchwyty wkładamy smartfon i gotowe! Jeśli zaś poszukujemy czegoś z niższej półki cenowej to dobrze sprawdzi się choćby NINTENDO Switch Joy-Con albo GamePad iPega PG-9083a.

Dla tych, którzy preferują klasyczne strzelanki, doskonałym wyborem mogą być triggery zakładane na górną część urządzenia mobilnego. Ten niewielki gadżet z pewnością uprzyjemni grę, gdyż pozwala naciskać spust palcami wskazującymi, bez odrywania od wyświetlacza kciuków, które odpowiadają za precyzyjne celowanie.

Alternatywą dla tego typu kontrolerów są typowe pady z uchwytem na smarfona, na przykład kontroler MICROSOFT XBOX Series X. Zanim jednak pobiegniesz do sklepu po nowiutkiego pada, sprawdź, czy kontroler z konsoli, którą z pewnością posiadasz, nie jest kompatybilny z Twoim urządzeniem mobilnym. Jeśli więc masz Xboxa One, PlayStation 4 lub inną konsolę, to być może wystarczy dokupić uchwyt gamingowy! Inną opcją jest podstawka pod telefon lub tablet, którą możemy zastosować wtedy, gdy gramy na urządzeniu mobilnym z użyciem zewnętrznego kontrolera.

Maksymalne wrażenia z gry

Kupując akcesoria gamingowe do telefonu, nie można zapomnieć o wygodnych słuchawkach bezprzewodowych, jako że dźwięk dobrej jakości to istotny element każdej rozgrywki. Zastosowanie dobrych słuchawek pozwoli znacznie poprawić wrażenia z gry.

Na listę zakupów koniecznie należy również wpisać pojemny powerbank. Nie ma nic gorszego niż przerwana rozgrywka z powodu rozładowanej baterii, a tymczasem gry mobilne niezwykle szybko pożerają baterię. Dlatego warto mieć pod ręką ten gadżet, który pozwoli dłużej cieszyć się radością z gry. Warto też wyposażyć się w przewód kątowy do ładowania. Dzięki niemu korzystanie z telefonu nawet podczas ładowania baterii nie będzie problemem.

Jeśli akcesoria gamingowe do telefonu są dla Ciebie wręcz niezastąpione, to przyda Ci się jeszcze jeden gadżet – Hub USB. Dzięki niemu można wygodnie podłączyć wiele akcesoriów do smartfona, przemieniając go w niezwykle funkcjonalną i rozbudowaną konsolę do gier.

Czy warto inwestować w akcesoria gamingowe do telefonu?

Akcesoria do grania na telefonie w większości przypadków nie są zbyt drogie, a ich użycie pozwala cieszyć się rozgrywką w każdych warunkach i przy tym w pełni wykorzystać wrażenia z każdej gry. Niektóre z tych akcesoriów, jak kontrolery i triggery dają nawet przewagę w rozgrywce nad graczami, którzy takich gadżetów nie posiadają, ponieważ akcesoria do grania na telefonie przyspieszają wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych operacji. Inne dodatki, jak choćby podstawka pod telefon lub tablet pozwolą uniknąć dyskomfortu podczas gry, a nawet bólu rąk. Warto o nich pomyśleć, szczególnie jeśli granie na smartfonach pochłania nam dużo czasu. W poszukiwaniu ciekawych akcesoriów warto sięgać nawet po nietypowe gadżety, takie jak nakładki na palce dla graczy, które mają zapobiegać poceniu się dłoni, zwiększać precyzję ruchów na ekranie, a przy tym nie pozostawać śladów na wyświetlaczu.

Oczywiście nawet najlepsze akcesoria gamingowe do telefonu nie pomogą, jeśli sprzęt nie będzie zbyt dobrze nadawał się do gry. Dlatego miłośnicy mobilnych gier powinni zainteresować się segmentem smartfonów gamingowych.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.