Bezpieczna rozrywka dla najmłodszych – co planuje LEGO i Epic Games?

Cztery figurki LEGO na niebieskim tle,

źródło: shutterstock.com

Producent i wydawca gier komputerowych Epic Games łączy siły z grupą LEGO, mającą kilkadziesiąt lat doświadczenia w inspirowaniu dzieci w każdym wieku twórczą zabawą. Ich celem jest stworzenie zupełnie nowej cyfrowej rzeczywistości kierowanej do najmłodszych.

Metawersum

Epic Games i LEGO w oficjalnym komunikacie poinformowały, że rozpoczynają długoterminowe partnerstwo, którego celem jest tworzenie bezpiecznego i atrakcyjnego metawersum, kierowanego do dzieci i ich rodzin. Interesująca wydaje się zapowiedź stworzenia owego metawersum, ponieważ z założenia jest to technologia, która bazuje przede wszystkim na AR i VR, czyli na rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej. Tym samym metawersum ma przesuwać, a nawet burzyć granice pomiędzy realnym a wirtualnym światem. Zdaniem entuzjastów to przyszłość internetu, którego ograniczeniem będzie jedynie ludzka wyobraźnia i kreatywność. Czy jednak Epic Games i LEGO dokładnie to mają na myśli – nie wiadomo. Pewne jest jednak, że obie marki dostrzegają potrzebę odpowiadania na oczekiwania najmłodszych, którzy płynnie poruszają się pomiędzy cyfrowym, a realnym światem. Tym samym można oczekiwać, że dzieci będą mogły w przyjaznym sobie środowisku cyfrowym o nieograniczonych możliwościach zabawy, wykazać się własną pomysłowością, podobnie jak to się dzieje w realnym świecie.

Misja i wizja Epic Games i LEGO

W ramach porozumienia Epic Games i LEGO przyjęły kilka zasad, którymi mają się kierować tworząc wspomniane metawersum. Firmy chcą chronić prawo dzieci do zabawy, uwzględniającej zarówno realny, jak i wirtualny świat. Stawiają przy tym na pierwszym miejscu bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników oraz ich dobre samopoczucie. Priorytetem jest też pełna ochrona prywatności najmłodszych. Epic Game i LEGO zakładają także udostępnienie narzędzi dla dzieci i ich opiekunów, które pozwolą sprawować kontrolę nad cyfrowymi doświadczeniami.

Pewne jest, że doświadczenie w tworzeniu wciągających, wirtualnych światów i kreatywnych narzędzi cyfowych, które posiada Epic Games wraz z LEGO – liderem bezpiecznych zabaw dla dzieci, także w wirtualnym świecie może zaowocować bardzo ciekawymi propozycjami dla najmłodszych. Niestety na razie nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów partnerstwa tych dwóch wielkich marek. Z pewnością warto trzymać kciuki, by szumnie ogłaszana współpraca nie zakończyła się fiaskiem, jak zawarte kilka lat temu porozumienie pomiędzy Grupą LEGO a firmą Mojang, czyli twórcą Minecrafta.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.