9 powodów, dla których warto używać VPN

Świecący napis VPN.

źródło: shutterstock.com

Artykuł Partnera

VPN to proste rozwiązanie umożliwiające anonimowe surfowanie w sieci. Wybierając je, zyskujemy jednak o wiele więcej korzyści. Dlaczego warto zdecydować się na korzystanie z sieci VPN? Poznaj 9 korzyści, które osiągniesz, decydując się na profesjonalne szyfrowanie połączenia.

1) Doskonałe szyfrowanie

Wykorzystując VPN, sprawiamy, że nasze połączenie z providerem zostaje zaszyfrowane. Dzięki temu wszystkie dane, które wysyłamy i pobieramy z sieci, są niewidoczne dla innych. Sieć VPN umożliwia zostawianie mniejszej ilości śladów, dzięki czemu możemy czuć się bardziej anonimowo, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne.

2) Dostęp do zablokowanych treści VOD i TV

Wiele popularnych stron blokuje dostęp do materiałów na swoich serwerach dla użytkowników pewnych krajów. Szczególnie popularne jest to w przypadku filmów VOD i materiałów telewizyjnych. Program, który dostępny jest w innym kraju za darmo, u nas jest zakodowany. W takiej sytuacji wystarczy włączyć aplikację odpowiedzialną za aktywację VPN, wybrać odpowiedni kraj i… gotowe!

3) Możliwość ominięcia cenzury

Wiele popularnych aplikacji społecznościowych takich jak Instagram czy Facebook jest blokowanych przez niektóre kraje. Podróżujesz po Chinach i chcesz wrzucić fotki do któregoś z tych portali? Może okazać się, że będzie to niemożliwe. Blokadę da się jednak obejść, jeśli wykorzystamy VPN i zmienimy naszą lokalizację. Wystarczy jedno kliknięcie, by mieć dostęp do każdej strony w sieci bez względu na miejsce, w jakim się znajdujemy.

4) Zabezpieczenie przed atakami DDoS

Ataki DDoS są wykorzystywane coraz częściej do spowolnienia naszego połączenia. Jest to szczególnie uciążliwe, jeśli uwielbiamy grać w sieci. Mając dostęp do dobrego serwisu VPN, jesteśmy chronieni przed tego rodzaju praktykami. Dzięki temu żaden atak DDoS nie będzie nam straszny.

5) Oszczędność pieniędzy

Wbrew pozorom nie jest to hasło reklamowe! Osoby robiące zakupy w sklepach internetowych bardzo często zauważają praktyki polegające na różnej polityce cenowej dla osób pochodzących z danego kraju. Robiąc zakupy za granicą, często płacimy więcej tylko dlatego, że łączymy się z terenu Polski. VPN w takiej sytuacji daje nam szybką możliwość wybrania dowolnego kraju i zmniejszenia ceny.

6) Poprawa bezpieczeństwa

Coraz więcej firm umożliwia korzystanie z VPN w pakietach. Oprócz szyfrowania oferują oni swoim klientom funkcje poprawiające bezpieczeństwo. Programy te nie tylko ukrywają nachalne reklamy w postaci wyskakujących okienek, ale także blokują potencjalnie niebezpieczne strony internetowe. VPN wyposażony w dodatkowe usługi to doskonały sposób, by nie narazić się na pobranie niechcianego oprogramowania.

7) Ochrona przed śledzeniem

VPN jest usługą, która może pomóc ochronić nas przed atakami cyberprzestępców, a jego używanie sprawia, że nie można śledzić naszych ruchów w sieci. Jeśli nie chcesz, by Twój dostawca sprawdzał, czego szukasz w internecie, a dodatkowo pragniesz czuć się anonimowy, to VPN jest w stanie zabezpieczyć połączenie przed śledzeniem i dyskryminacją. Polityka braku logów sprawia, że wielu dostawców takich usług nie jest w stanie przekazać informacji o naszej aktywności, bo wcale jej nie rejestrują.

8) Możliwość szybkiej zmiany adresu IP

Czasami potrzebujemy zmienić nasz adres IP, by uzyskać dostęp do treści, która została przed nami zablokowana. W przypadku stałego IP, jakie otrzymujemy od providera, sytuacja nie jest prosta, ale dzięki VPN problem ten rozwiązujemy jednym kliknięciem. Zmieniając lokalizację, zmianie ulega również nasz adres IP. W wielu panelach mamy do dyspozycji po kilkanaście lub kilkadziesiąt różnych adresów IP z danego kraju.

9) Bezpieczeństwo w trakcie użytkowania publicznych sieci WiFi

Korzystając z bezpłatnych sieci WiFi stajemy się łatwym kąskiem dla hakerów. Nasze połączenie może być monitorowane w celu wyłudzenia ważnych danych. Wykorzystanie VPNa umożliwia zaszyfrowanie całego połączenia w taki sposób, by było całkowicie nieczytelne dla potencjalnych złodziei. To szybki i tani sposób, by czuć się bezpiecznie w każdym miejscu na świecie.

Zobacz najlepsze programy VPN w serwisie TopVPN.pl – znajdziesz tam rankingi, testy, i poradniki poświęcone bezpieczeństwu w sieci i usługom VPN.

Artykuł Partnera


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.