Apple Music za darmo? Zobacz jak to zrobić

Jabłko w słuchawkach, na czerwonym tle.

źródło: shutterstock.com

Serwisy streamingowe to dziś codzienność, biorąc pod uwagę słuchanie muzyki czy podcastów. Jednak płatności za nie często mogą nas przerastać. Dlatego przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym opiszemy w jaki sposób skorzystać z jednego z nich – Apple Music – za darmo.

O Apple Music

Apple Music to platforma oferująca dostęp do muzyki poprzez media strumieniowe. powstała w roku 2005. Na ten moment oferuje ponad 90 milionów utworów i można jej używać we wszystkich produktach firmy Apple, komputerach PC, systemach operacyjnych Android, Amazon Edge, PlayStation 5. Decydując się na zakup, mamy do wyboru kilka poziomów subskrypcji:

  • Pakiet Studencki – 9,99 złotych za miesiąc
  • Pakiet Indywidualny – 19,99 złotych za miesiąc
  • Pakiet Rodzinny – 29,99 złotych za miesiąc

Nie chcesz płacić za pakiet subskrypcyjny? Poznaj metody, które pozwolą Ci skorzystać z Apple Music za darmo.

Jak korzystać z serwisu za darmo?

Jeżeli nie lubisz płacić za subskrypcję serwisów, bez zaznajomienia się z ich możliwościami, biblioteką czy funkcjonowaniem, a chciałbyś mieć Apple Music, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Przedstawimy Ci kilka sposobów na to, w jaki sposób otrzymać dostęp do serwisu, zupełnie za darmo.

Zakup nowych słuchawek

Jednym ze sposobów na zdobycie Apple Music za darmo, jest zakup nowych słuchawek AirPods, HomePod of Beats. Dokładniej rzecz ujmując, obecnie są to urządzenia: AirPods Pro, AirPods (2. generacja i 3. generacja), AirPods Max, HomePod, HomePod mini, Beats Fit Pro, Beats Studio Buds, Powerbeaty, Powerbeats Pro, Beats Solo Pro.

Rozwiązanie być może nie do końca idealne, tym bardziej, że te słuchawki trochę kosztują. Natomiast, gdy zamierzamy dokonać takiego zakupu, warto wstrzymać się z wykupowaniem subskrypcji w serwisie do tego czasu.

Okres próbny

Najłatwiejszym sposobem na skorzystanie z Apple Music za darmo jest jednak okres próbny. Platforma oferuje nam aż trzy miesiące bezpłatnego korzystania z usług, na start. Aby skorzystać z takiego rozwiązania, nie powinieneś jednak być byłym użytkownikiem.

Wszystko co wówczas trzeba zrobić, to wejść na stronę apple.com, a następnie w zakładkę Apple Music.

Screen przedstawiający okres próbny Apple Music za darmo, w apple.com.

źródło: apple.com

Klikając przycisk „wypróbuj za darmo”, dostaniemy możliwość skorzystania z usługi, bez żadnych zobowiązań. Natomiast po zakończeniu tego czasu, powinniśmy anulować subskrypcję, aby nie zostały nam naliczane dodatkowe opłaty.

Warto także wspomnieć, że co jakiś czas, w ramach zachęcania użytkowników do podjęcia programu subskrypcyjnego, Apple oferuje trzy miesięczny, darmowy pakiet. Dlatego też zachęcamy do regularnego śledzenia firmy i korzystania wtedy, gdy jest to możliwe.

Pobranie Shazama

Shazam to niezwykle potrzebna w naszym telefonie aplikacja do wykrywania muzyki. Wszystko co musimy zrobić, to wyszukać za jej pomocą jakiegoś utworu. Powinna nam się wtedy pojawić opcja pobrania Apple Music za darmo. Na start oferowane są w Polsce trzy miesiące. W innych krajach jest to nawet do pięciu miesięcy.

I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ od jakiegoś czasu, Shazam również jest własnością Apple.

Opcja dla byłych użytkowników

A co w sytuacji, gdy już kiedyś korzystaliśmy z usług Apple Music? Do wyboru mamy dwie opcje. Pierwsza z nich, to skorzystanie z możliwości, jaką daje wygasłym subskrybentom raz na jakiś czas Apple, czyli zapłata 9,99 złotych za trzy miesiące. Natomiast możliwość ta nie pojawia się zbyt często i trochę się trzeba na nią naczekać.

Dlatego kolejnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie korzystania z usługi Chmury Rodzinnej. Wówczas możemy poprosić innego użytkownika o to, aby zarejestrował się w Apple Music, a następnie się z nami podzielił. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zyskamy dodatkowe 3 miesiące.

A jeżeli nie chce nam się kombinować, spróbujmy zacząć z okresem próbnym, a następnie zdecydujmy się na normalny zakup Apple Music. Jest to bowiem doskonałe i wciąż mało doceniane miejsce dla miłośników muzyki.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.