10 najlepszych aplikacji na iOS i MacOS w 2018

źródło: shutterstock.com

Wśród tysięcy aplikacji łatwo się pogubić. Dlatego przestawiamy najciekawsze aplikacje i gry ubiegłego roku. Sprawdźcie czy znacie i korzystacie z typów MacRumors, a jeśli nie, to z pewnością wiele z nich przypadnie Wam do gustu.

MacOS

1) Paste

Paste to doskonała aplikacja dla osób, które cenią sobie wygodę jaką daje szybki dostęp do schowka ze skopiowanymi treściami z pomocą różnych urządzeń. Dzieląc pracę pomiędzy telefon a komputer, warto korzystać z tego narzędzia. Do późniejszego wykorzystania można kopiować zarówno linki, teksty, jak i obrazy oraz pliki. Paste to aplikacja funkcjonalna, przejrzysta, a do tego ładna. Każdy skopiowany element program przedstawia w postaci czytelnej tablicy. W dodatku apka umożliwia inteligentne wyszukiwanie treści, tworzenie folderów i konfigurowanie wielu parametrów.

Pobierz 

2) Station

Station to funkcjonalna aplikacja, która pozwala zebrać w jednym miejscu wszystkie inne aplikacje, z których korzystamy na co dzień. Mocną stroną Station jest spójny system powiadomień i ujednolicone wyszukiwanie. Aplikację doceniają przede wszystkim te osoby, które w swojej pracy wykorzystują choćby Trello, Gmail, Google Kalendarz, Slack, Evernote, TweetDeck, Dropbox, czyli narzędzia i programy do administrowania stronami i chmurami, do komunikacji, do zarządzania, marketingu, sprzedaży itd.

Pobierz

3) Sip

Sip to niezastąpione narzędzie dla grafików komputerowych. Bez wątpienia aplikacja proponuje najlepszy sposób na zbieranie, organizowanie, a także udostępnianie kolorów. Wśród najciekawszych funkcji jest tworzenie palet, interakcja z kolorami z pomocą paska dotykowego czy też edycja kolorów.

Pobierz

4) Bartender 3

Przydatna aplikacja, która pozwala uporządkować i ukrywać ikony w pasku menu. Duża możliwość konfiguracji ustawień pozwala na dostosowanie paska menu do swoich potrzeb. W dodatku aplikacja umożliwia dostosowanie wyglądu paska menu do trybu dziennego i nocnego.

https://www.macbartender.com/

5) NightOwl

Automatyczne przełączanie interfejsu pomiędzy jasnym i ciemnym znacznie ułatwia pracę po zmroku. Dzięki aplikacji nie trzeba zmieniać trybu kolorystycznego ręcznie za każdym razem – program zrobi to za nas, zgodnie z ustalonym harmonogramem lub na podstawie pobieranych danych o godzinach wschodu i zachodu słońca.

Pobierz

iOS

6) Grimvalor

Grimvalor to ciekawa gra platformowa w konwencji fantasy. Jako samotni wojownicy przemierzamy lasy, góry, ruiny, lochy i podziemia, aby dowiedzieć się, co stało się z zaginionym władcą królestwa Vallaris i jego mieszkańcami. W grze skaczemy, biegamy, wspinamy i oczywiście walczymy, a także rozwiązujemy zagadki oraz rozwijamy umiejętności i wyposażenie postaci.

Pobierz

7) Alto’s Odyssey

Pozostając w temacie gier, warto wspomnieć o Alto’s Odyssey, która jest następcą Alto’s Adventure. W grze nie znajdziemy ciekawej warstwy fabularnej, ale jeśli lubimy gry skoncentrowane na rozgrywce to nie będziemy zawiedzeni. Zręcznościówka z ładną oprawą wizualną zapewni nam wciągającą rozrywkę.

Pobierz

8) Bear

Minimalistyczny interfejs i wiele funkcji to propozycja Bear – z pewnością jednego z najlepszych edytorów tekstów. Aplikacja skupia się na tworzeniu notatek. Co ciekawe, nie znajdziemy w niej folderów, ponieważ organizacja odbywa się z pomocą hashtagów. Wszystkie notatki możemy zapisywać w formie tekstowej lub tworząc rysunki.

Pobierz

9) Procreate

Zdaniem wielu Procreate to aplikacja, która przewyższa wszystkie inne aplikacje stworzone do rysowania na iPadzie. Procreate jest aplikacją szybką, wygodną, intuicyjną i oczywiście responsywną. Z jej pomocą można stworzyć fantastyczne obrazy szkicując i malując. Nieskończona paleta barw, praca na wielu warstwach, wykorzystanie dodatkowych efektów graficznych to tylko niektóre z wielu opcji. Tej aplikacji nie może zabraknąć w urządzeniach miłośników rysowania na ekranie!

Pobierz

10) LumaFusion

LumaFusion to użyteczna aplikacja, która pozwala edytować materiały wideo. Umożliwia ona pracę na kilku ścieżkach wideo i audio jednocześnie. Możemy materiał ciąć, klonować, dostosowywać prędkość odtwarzania, tworzyć klatki kluczowe, kopiować atrybuty, tworzyć własne kompozycje etc. Z pomocą LumaFusion możemy zrobić naprawdę dużo, biorąc pod uwagę pracę na urządzeniu mobilnym.

Pobierz

To subiektywny ranking najlepszych aplikacji 2018 roku. Jeśli jeszcze z nich nie korzystacie, to koniecznie zainstalujcie je u siebie i sprawdźcie jak działają! Z pewnością nie będziecie zawiedzeni. Więcej o wspomnianych aplikacjach możecie dowiedzieć się oglądając poniższy materiał video.

 


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.