3 aplikacje, które pomogą kupić świąteczny prezent

źródło: unsplash.com

Dawanie prezentów to dla wielu z nas jeden z najmilszych świątecznych momentów. Jednak żeby dać komuś prezent, najpierw trzeba go kupić – a z tym często miewamy problemy. Szczególnie, gdy jego zostawiamy to na ostatnią chwilę. Pomocne mogą być jednak aplikacje mobilne.

Przedświąteczne zakupy mogą być naprawdę stresujące – z wielu powodów. Czasami trudno znaleźć tę jedną, właściwą rzecz, a potem i tak nie mamy pewności, czy prezent okaże się trafiony. Kupowanie podarunków do spółki z innymi nie jest łatwiejsze – trzeba podjąć wspólną decyzję, a na końcu jeszcze zebrać pieniądze. Na szczęście większość nieprzyjemnych obowiązków możemy zrzucić na technologię i cieszyć się tym, co zostaje – radością obdarowanej osoby!

GiftBuster

Trafienie z podarunkiem w gust niektórych osób bywa misją niemożliwą. Często w panice kupuje się cokolwiek, byle nie przyjść z pustymi rękami. Efektem tego są nietrafione prezenty. Ile razy sam dostałeś niemal mityczne już skarpetki lub książkę, którą czytałeś? Jeśli nie chcesz, by takie sytuacje się powtarzały, namów rodzinę i znajomych do korzystania z GiftBustera.

GiftBuster to aplikacja do tworzenia list życzeń. Jeżeli jeszcze nie udało Ci się przekazać bliskim, co chciałbyś znaleźć pod choinką, czas najwyższy! Jej działanie jest bardzo proste: tworzysz listę rzeczy, które chciałbyś dostać i dzielisz się nią z pozostałymi użytkownikami. Poza tą oczywistą opcją, GiftBuster ma kilka innych, całkiem ciekawych rozwiązań. To m.in. możliwość zarezerwowania prezentu lub skopiowania go z czyjejś listy na własną, powiadomienia o urodzinach i zrzutka pieniędzy na konto PayPal kupującego.

Aplikacja jest bezpłatna.

Pobierz na iOS 

Pobierz na Android

Splitwise

Każdy z nas zna tę historię: wspólne kupowanie prezentu, dzielenie się kosztami, ktoś zapomina, ktoś nie wie, komu przelać swoją część itd. Kupując kilka prezentów w kilka osób zamieszanie jest jeszcze większe, a szanse na jego opanowanie maleją proporcjonalnie do rosnącej liczby uczestników. We wspólnym kupowaniu podarunków Splitwise wydaje się wręcz niezbędny.

Splitwise pomaga sprawiedliwie dzielić koszty. Nieważne, czy kupujecie jedną rzecz we dwoje, czy 12 prezentów w siódemkę. Aplikacja w klarowny sposób przedstawia, kto wobec kogo jest dłużnikiem, ile ma oddać i za co. Świetna opcja również na grupowe wyjazdy czy dzielenie kosztów mieszkania. Jeśli więc kupiłeś prezenty wspólnie z bliskimi, ale głowisz się, w jaki sposób powinniście się rozliczyć, to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie. Szczególnie, że gdy okres świąteczny minie, aplikacja może okazać się przy rozliczaniu kosztów za imprezę karnawałową, ferie lub po prostu wyjścia ze znajomymi. 

źródło: play.google.com

Aplikacja jest bezpłatna.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Pepper

Wiesz, co powinieneś jeszcze kupić dla bliskich, ale nie jesteś pewien, gdzie znajdziesz to w najlepszej cenie? Poszukujesz kodu rabatowego? Skorzystaj z Peppera – agregatora okazji. Można znaleźć w nim zarówno przecenione produkty, jak i kody rabatowe do wielu sklepów. Aplikacja grupuje oferty na podstawie ocen, jakie otrzymują od innych użytkowników (gorące, najgorętsze), osobno pozwala sprawdzić również najnowsze promocje. Warta uwagi jest opcja alertów – po zdefiniowaniu słów kluczowych, aplikacja wysyła powiadomienia, gdy znajdą się w niej poszukiwane przedmioty. Ma ona także funkcje społecznościowe – umożliwia dyskusje pomiędzy użytkownikami, komentowanie okazji oraz ich ocenianie. 

żródło: itunes.apple.com

Aplikacja jest bezpłatna.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Z takim wyposażeniem kupowanie prezentów będzie wygodniejsze i tańsze niż kiedykolwiek. Nawet, jeśli robimy to na ostatnią chwilę.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.